“Meclisin itibarını beş paralık ettiniz. Bu rezalete dur demenin zamanı geldi”

“Meclisin itibarını beş paralık ettiniz. Bu rezalete dur demenin zamanı geldi”

Milletvekillerinin güncel konuşmalarına yer verilen Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu toplantısı tamamlandı. Gelecek birleşim, 11 Ekim Pazartesi saat 10.00’da yapılacak.

Genel kurulun öğleden sonraki bölümünde TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’in konuşmasının ardından yerinden söz alan Ana Muhalefet CTP Genel Tufan Erhürman, genel kurul salonunda hükümetten sadece bir bakanın bulunmasını eleştirerek, “Meclisin itibarını beş paralık ettiniz. Bu rezalete dur demenin zamanı geldi” şeklinde tepki gösterdi.

Erhürman’dan sonra yerinden söz alan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da, KKTC tarafından Türkiye’de yaşanan sel ve yangın felaketleri mağdurlarına yapılan 17 milyon TL yardımın “boş çek”le yapıldığı iddialarına yanıt verdi.

Genel kurul esnasında Maliye Bakanı ile görüşerek bilgi aldığını aktaran Ataoğlu, 17 milyon TL’lik yardımın 10 milyonunun bütçeden, 7 milyonunun ise sivil toplum örgütlerinden karşılandığını hatırlatarak, Türkiye’ye bu miktarın bir kısmının verildiğini, kalanın ise sonra verileceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2021, 20:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER