“Kurumsal yapımıza sahip çıkmak mecburiyetindeyiz”

“Kurumsal yapımıza sahip çıkmak mecburiyetindeyiz”

Dikmen Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarıyla yaptığı Boğazköy ve Dağyolu’ndaki muhtarlık binalarının açılışı bugün gerçekleştirildi. Açılışa Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın yanı sıra Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, Milletvekilleri Armağan Candan ile Fazilet Özdenefe, Girne Kaymakamı Sinan Güneş ve bazı belediye başkanları da katıldı. Söz konusu açılışlarda konuşma yapan CTP Lideri Tufan Erhürman, Dikmen’de, kurumsal yapının sembolü olarak görülebilecek iki eserin açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu vurguladı. Bölge muhtarları yıllardır bu muhtarlık binalarını beklediklerini kaydederken, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi ise “Görevimizi yerine getirmenin huzuru içerisindeyiz” diye konuştu.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Kıbrıs Türk halkının kurumsal yapısının her gün biraz daha yıpratıldığını söyledi. Durum böyleyken, Dikmen’de, kurumsal yapının sembolü olarak görülebilecek iki eserin açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Erhürman, “Muhtarlık kurumu ve onun içerisinde halka hizmet vereceği mekan açısından, herkesin gurur duyacağı bir yapıyı açıyoruz” dedi. Söz konusu durumun, Kıbrıslı Türklerin kurumsal yapılarına nasıl sahip çıktığının bir göstergesi olduğunu vurgulayan Erhürman, Dikmen Belediyesi’nin 4 yıldır öz kaynaklarıyla, kendi projelerini hayata geçirdiğini ifade etti.

Pandemide belediyelerin gelirlerinin azaldığına dikkat çeken Erhürman, buna rağmen Dikmen Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarıyla projelerini hayata geçirmeye devam ettiğini kaydetti. Yapılanların merkez yönetimlere de bir örnek teşkil ettiğini dile getiren Erhürman, “Bu memlekette bir köye muhtarlık binası kazandırmak yıllar alıyor. O yüzden bugün gelinen noktanın değerini çok iyi anlamamız lazım. Burada yapılan işin birkaç açıdan çok önemi var. Kurumsal yapımıza sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Bu bizim çocuklarımıza yönelik sorumluluğumuzdur. Bunlar bizim varlığımızın nişaneleridir. Biz ayaklarımız üzerinde durabilecek bir halkız” diye ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER