Kaya Türkmen: “Sizi biz kurtardık, nankörler” edebiyatından vazgeçin!

Kaya Türkmen: “Sizi biz kurtardık, nankörler” edebiyatından vazgeçin!

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kıbrıs’taki emekli elçisi Kaya Türkmen, kişisel sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin emekli Büyükelçisi Kaya Türkmen, Türkiye hükümetleri ve yurttaşlarına seslenerek, Kıbrıslıtürkleri rahat bırakmaları çağrısında bulundu. 

Türkmen açıklamasında, “sizi biz kurtardık, nankörler” edebiyatının terk edilmesi gerektiğini de belirterek, saldırıları kınadı. 

Türkmen, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın “bir an önce Türkiye Cumhuriyetinin 82. ili olmayı arzu ediyoruz” demesinin mi beklendiğini sorarak, Denktaş’ın dahi böyle bir cümle kurmadığını ve Kıbrıslıtürklerin rahat bırakılması gerektiğini kaydetti. 

Türkiye’deki yetkili ve yurttaşların “sizi biz kurtardık, nankörler” edebiyatını terk etmesi gerektiğini de belirten Türkmen, kktc’nin Türkiye tarafından ilhakının felaket olacağı, hatta berbat bir iş olacağını da kaydetti. 

Türkmen açıklamasında şunları kaydetti: 

“Sayın Cumhurbaşkanı haklıdır. Kendi ülkesindeki berbatlıklara laf edemeyen kişilerin, kktc Cumhurbaşkanı’na atış serbest mantığıyla saldırmalarını ayıplıyorum, kınıyorum…”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yüksel Hassan
Yüksel Hassan - 1 yıl Önce

İşgal ettiği makamda birlik ve beraberlikten konuşsa daha iyi olur diye düşünüyorum Bence yaptığı konuşma ile düşmanlarımızın ekmeğine bal sürmüş oluyor.

Nilen sukruler
Nilen sukruler - 1 yıl Önce

Bizi kurtarmak için değil toprak için geldiniz kıprıs sizin için bü yüzden çok kıymetli bize kaşıkla verdiğinizi kepçeyle alıyorsunuz

SIRADAKİ HABER