KAR-İŞ, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay’ı ziyaret etti

KAR-İŞ, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye  Canaltay’ı ziyaret etti

Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş) dün Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Eroğlu Canaltay’ı ziyaret etti.

Dernek konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak,  ziyaretin yaklaşık olarak 2 saat sürdüğünü ve pandemi süreci boyunca sektörün yaşadığı ekonomik sıkıntılar; turizm, öğrenci ve güzergah taşımacılığının ayrı ayrı bu süreçten etkilenişi değerlendirilerek, ülkedeki toplu taşımacılığın önemine dikkat çekildiği kaydedildi.

Kar-İş, hükümetin sektöre nasıl destek çıkması yönünde fikir ve öneriler sundukları da aktarılırken, önümüzdeki günlerde yeniden toplu taşımacılık sektörü için Bakan Canaltay ile gerekli teknik çalışmaların yapılması yönünde hem fikir olunduğunu da ifade edildi.

Öte yandan ülkeye yurt dışından gelen vatandaşların pandemi otellerine taşınması konusunun da gündeme getirildiğini belirten Dernek, bu süreç boyunca yaşanan olumsuzlukların başlangıcından bugüne kadar değerlendirilmesini detaylı bir şekilde yaparak, bu yöndeki görüş ve önerilerini ortaya koyduklarını aktarıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER