İki Bütçe Yasa Tasarısı Genel Kurul’a sevk edildi

İki Bütçe Yasa Tasarısı Genel Kurul’a sevk edildi

Cumhuriyet Meclisi, Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi bugün CTP Milletvekili Komite Başkan Vekili Fikri Toros’un çağrısıyla, saat 10:00’da toplandı.

Komite, birinci olarak gündemi gereği Komite Başkanlığı seçimini gerçekleştirdi ve UBP Milletvekili Resmiye Eroğlu Canaltay’ı oybirliği ile Komite Başkanı olarak seçti.

Cumhuriyet Meclisi, Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, Komite Başkanlık seçiminin ardından UBP Milletvekili Resmiye Eroğlu Canaltay Başkanlığı’nda toplantısına devam etti ve gündemi gereği “2022 Mali Yılı Ek Bütçe Yasa Tasarısı” ve “Genel Tarım Sigortası Fonu 2022 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı”nı ele aldı. Komite, bahse konu her iki Bütçe Yasa Tasarısını da oyçokluğu ile onaylayarak Genel Kurul’a sevk etti.

Komite toplantısına davetli olarak, UBP Gazimağusa Milletvekili ve Maliye Bakanı Sunat Atun ile Maliye Bakanlığı, Hazine ve Muhasebe Dairesi, Gelir ve Vergi Dairesi ve Tarım Sigorta Fonu’ndan üst düzey yöneticiler katılarak görüş ve önerilerini komiteye aktardılar.

CTP Milletvekili Fikri Toros’un Başkan Vekilliği’nde toplanan ve UBP Milletvekili Resmiye Eroğlu Canaltay Başkanlığı ile devam eden komite toplantısına Komite Üyesi UBP Milletvekilleri Hasan Küçük ve Alişan Şan ile CTP Milletvekili Salahi Şahiner katıldı. Toplantıya ayrıca UBP Milletvekili Hüseyin Çavuş ve CTP Milletvekili Erkut Şahali katıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2022, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER