Girne açık pazarı ziyaret eden Özersay: Alım gücü ciddi şekilde eridi

Girne açık pazarı ziyaret eden Özersay:  Alım gücü ciddi şekilde eridi

HP Genel Başkanı Kudret Özersay, Girne açık pazarı ziyaret etti, “Toplumun büyük bölümü artık fakirleşmeyi iliklerine kadar hissediyor, alım gücü ciddi şekilde erimiş durumda” dedi.

Kkişisel sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Özersay, “Bugün konuştuğumuz herkes akaryakıt fiyatları nedeniyle işe gidemez duruma geldiğinden, elektrik faturalarını ödeyemez halde olduğundan şikayetçi” ifadesine yer verdi.

İşte o paylaşım:

Toplumun büyük bölümü artık fakirleşmeyi iliklerine kadar hissediyor, alım gücü ciddi şekilde erimiş durumda. Bugün konuştuğumuz herkes akaryakıt fiyatları nedeniyle işe gidemez duruma geldiğinden, elektrik faturalarını ödeyemez halde olduğundan şikayetçi. Ayın sonunu getirebilen sayısı daha da azalmış durumda, mazbatadan şikayet edenden boş pazar çantasıyla tezgahlara bakıp geçenlere varıncaya kadar genel bir mutsuzluk ve endişe söz konusu. Pazarcılardan özellikle üretici olanlar artan girdi maliyetleri ve yerli üretimin desteklenmemesi nedeniyle insanlara sebze ve meyveyi yüksek fiyattan satmak zorunda olmaktan mutsuz ve mahçup.

Planlama yapacak, üreticiyi destekleyip fonlar konusunda adım atarak piyasada temel gıda ürünlerini ucuzlatmaya çalışacak yani kendi siyasi geleceğini değil geçim sıkıntısı çeken Halkı düşünecek bir yönetimi kimse görmüyor. Açıkçası insanlar kısır siyasi tartışmaları ve verilen demeçleri duymak dahi istemiyor. Böyle bir ortam içerisinde en belirgin şey umutsuzluk. Halkın içinde gerçek sıkıntıları görerek, paylaşarak ve empati yaparak gerçekçi ve ayakları yere basan çözümler üretmek zorundayız. Hem meşruiyet sorunu olan hem de ha bire istikrarsızlık üreten bir hükümetle, sıradan muhalefet yöntemleriyle bir arpa boyu yol almak mümkün görünmüyor.

Bugün Girne açık pazarı Girne İlçe Başkanımız Arda Kalfaoğlu ve ilçe yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte ziyaret ederek vatandaşlarımızın dertlerini dinledik.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2022, 20:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER