‘Engelimle Değil Yeteneğimle Varım’ etkinliği yapıldı

‘Engelimle Değil Yeteneğimle Varım’ etkinliği yapıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi Engelliler haftası nedeniyle Güneşköy, Girne ve Mağusa 18 yaş üstü Rehabilitasyon Merkezi’ne devam eden özel gereksinimli gençlerin katılımı ile ‘Engelime Değil Yeteneğimle Varım’etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında Lefkoşa Sarayönü Meydanı’nda ‘Engelsiz Adımlar Kortej’i gerçekleştirildi.

Özel gereksinimli gençler yürüyüşün ardından Kumarcılar Hanı’nda ‘Engelsiz Yetenekler’adlı etkinlikle yıl boyunca merkezlerde yaptıkları ürünleri sergiledi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Hüseyin Akcan, etkinliğin güzelliğinden bahsetti ve sıkıntıların farkında olunması gerekliliği üzerinde durdu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy da, hayata umut olmanın yaşamı anlamaktan geçtiğini ifade etti.

Özel gereksinimli gençlerin sadece bu hafta değil her zaman hatırlanması ve idrak edilerek anlanması gerektiğini kaydeden Taçoy, Bakanlık olarak gençlere umut kapısı açmaya çalıştıklarını söyledi.

Engelliler Haftası etkinlikleri sırasında bir de müjde veren Bakan Taçoy, Engelsiz Yaşam Evi’ni hayata geçirmek için çalıştıkların tamamlandığını yasanın 16 Mayıs Pazartesi günü Meclis’e gönderileceğini kaydetti.

Vatandaşlara çağrıda da bulunan Taçoy, “böyle bir hayatta umut olmalıyız” vurgusu yaptı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise, “sizin için hep birlikte yürüdük” diyerek, sıkıntıların aşılması için KKTC devletinin görev başında olduğunu söyledi.

KKTC’nin çağdaş inanç ve sosyal anlayış ile yönetildiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, sıkıntıların aşılması için elden gelen herşeyin yapıldığını belirtti.

Tatar, “her zaman sizin yanınızda olmaya devam edeceğiz” diyerek, Engelsiz Yaşam Evi’nin eninde sonunda hayata geçirileceğini vurguladı.
Konuşmaların dans ve müzik gösterileri yapıldı. BRT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER