“Depreme Dayanıklılık Raporu çıkana kadar çocuklarımızı okula göndermeyeceğiz”

“Depreme Dayanıklılık Raporu çıkana kadar çocuklarımızı okula göndermeyeceğiz”

Namık Kemal Lisesi Okul Aile Birliği, yazılı açıklama yaparak “Bilindiği üzere, çocuklarımızın eğitim gördüğü Namık Kemal Lisesi’nin büyük bir bölümü 1944 yılında inşa edilmiştir. 79 yaşında olan okulumuz, uzun bir süredir tadilat-onarım, hatta belki de yıkım emrini beklemektedir” ifadelerine yer verdi.

“Çocuklarımızın katılamayacağı dersler hayatlarından daha önemli değildir!” diyen Namık Kemal Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Arkın Köseoğlu, “Okul Aile Birliği olarak bizler, Eğitim Bakanlığı’nın görevlendireceği uzman ekibin okulumuza yapacağı ziyarete ve sonrasında hazırlayacağı Depreme ve Yaşama Dayanıklılık Raporunu açıklayana kadar, çocuklarımızı okula göndermeme kararı almış bulunmaktayız” dedi.

İşte o açıklama

“6 Şubat 2023 tarihinde Türkiye’de yaşanan deprem felaketi nedeni ile yaşadığımız büyük acı malumdur. Yaşanmış olan bu felaket hepimize, zaman geçirdiğimiz mekanların ne derece güvenli olduğunu sorgulatmıştır.

Bilindiği üzere, çocuklarımızın eğitim gördüğü  Namık Kemal Lisesi’nin büyük bir bölümü 1944 yılında inşa edilmiştir. 79 yaşında olan okulumuz, uzun bir süredir tadilat-onarım, hatta belki de yıkım emrini beklemektedir.

Uzmanlar tarafından Kıbrıs’ın kuzeyinde büyük bir deprem riskinin olduğu da söylenmektedir. Artcı  veya düşük şiddetli depremler yaşadığımız bugünlerde, çocuklarımızın bu yaşlı ve yorgun okulda eğitim görmeye devam etmesi hepimizi çok ciddi bir şekilde endişelendirmekte ve korkutmaktadır.

Okul Aile Birliği olarak bizler, Eğitim Bakanlığı’nın görevlendireceği uzman ekibin okulumuza yapacağı ziyarete ve sonrasında hazırlayacağı Depreme ve Yaşama Dayanıklılık Raporunu açıklayana kadar, çocuklarımızı okula göndermeme kararı almış bulunmaktayız.

Çocuklarımızın katılamayacağı dersler hayatlarından daha önemli değildir!

İlgili raporun ivedi bir şekilde hazırlanması için Milli Eğitim Bakanlığı ile de temasa geçilecek ve  tüm girişimler yapılacaktır.

Saygılarımız ile tüm kamuoyuna bildiririz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER