"Değişikliğin inanç turizmi ile ilişkilendirilmesi doğru değildir"

"Değişikliğin inanç turizmi ile ilişkilendirilmesi doğru değildir"

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, yaptığı açıklamada “ Bakan Evren'in, muhaceret tüzüğü değişiklik kapsamında olan konunun, inanç turizm olarak nitelendirmiş olmasını sürçilisan olarak adlediyorum” dedi.

Fikri Ataoğlu’nun açıklaması şöyle:

“İçişleri Bakanı Sayın Kutlu Evren'in, Cumhuriyet Meclisi'nde yapmış olduğu ve kapsam olarak Muhaceret Tüzüğü değişiklik kapsamında, Lefke'de bulunan Şeyh Nazım Kıbrıs-i dergahına gelecek olanlara, 1 yıllık oturma izni ile ilgili değişikliği öngören tüzük değişiklik çalışmasını, inanç turizm kapsamında değerlendirmiş olması kabul edilebilir değildir. Söz konusu konu, İçişleri Bakanlığı'nın tamamen uhdesinde bulunan, Muhaceret Tüzüğü değişiklik kapsamındadır.

Söz konusu tüzük değişikliğinin, inanç turizmi ile ilişkilendirilmesi söz konusu olamaz. Sayın Bakan Evren'in, muhaceret tüzüğü değişiklik kapsamında olan konunun, inanç turizm olarak nitelendirmiş olmasını sürçilisan olarak adlediyorum.

Bakanlığımızın inanç turizm ile ilgi çalışmaları ayrıca mevcuttur. Konu ile ilgili çalışmalarımızı da Meclis Genel Kurulu’ndaki konuşmamda kamuoyu ile paylaştım. Ancak, bahse konu olan muhaceret tüzük değişikliği, inanç turizm kapsamında değerlendirilmesi doğru değildir”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER