Cumhurbaşkanı Tatar, Yenierenköy-Dipkarpaz Belediyesi’ni ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Tatar, Yenierenköy-Dipkarpaz Belediyesi’ni ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yenierenköy-Dipkarpaz Belediyesi’ni ziyaret ederek, Başkan Hamit Bakırcı ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre Tatar, ziyarette yaptığı konuşmada, belediye reformundan sonra Yenierenköy ve Dipkarpaz’ın birleştiğini anımsatarakYenierenköy-Dipkarpaz Belediye Başkanı Hamit Bakırcı ve personeline çalışmalarında başarılar diledi.

Cumhurbaşkanı Tatar tarihi, turizm potansiyeli ve doğasıyla bölgenin, KKTC’nin en güzel yerleşim yerlerinden olduğunu dile getirerek, belediye reformundan sonra daha istikrarlı bir şekilde çalışıp bölge halkına hizmet verilebileceğinin altını çizdi.

Halkın ve bölgenin sorunlarını dinlemenin ve çözümler konusunda değerlendirme yapmanın görevi olduğunu ifade eden Tatar, şunları söyledi:

“Önümüzdeki süreçte yasaların geçmesi ve yapılacak çalışmalarla bu bölgede hem halka hem de belediye çalışanlarına daha iyi bir gelecek sunabileceğimiz noktaya geleceğiz. Böyle güzel bir bölge, dünyanın çok az yerinde vardır. Yapılacak olan çalışmalarla halkımıza büyük hizmet vermiş olacağız.” 

Yenierenköy-Dipkarpaz Belediye Başkanı Hamit Bakırcı da ziyaretten dolayı Cumhurbaşkanı Tatar’a teşekkürlerini sunarak belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER