CTP: Mağusa Belediyesi personeli bayrama maaşsız giriyor!

CTP: Mağusa Belediyesi personeli bayrama maaşsız giriyor!

Cumhuriyetçi Türk Partisi, Mağusa Belediyesi’nde görev yapan işçilerin bugün ödenmesi gereken maaşları ve Ramazan Bayramı ödeneklerinin yatırılmadığını duyurdu.

CTP'den yapılan açıklamada, Mağusa Belediyesi’nde görev yapan işçilerin bugün ödenmesi gereken maaşları ve Ramazan Bayramı ödenekleri ödenmediği; Mağusa Belediye yönetiminin, gereksiz ve halk yararına olmayan birçok harcamaya sorumsuzca imza attığının artık herkes tarafından bilindiği kaydedildi.

"Mağusa’nın hizmet yükünü omuzlarında taşıyan belediye işçilerinin alın terleriyle hak ettikleri maaşları ve bayramlık ödeneklerinin gününde ödenmemesi kabul edilemezdir" denilen açıklamada, belediyenin kötü yönetiminin sadece işçileri ve ailelerini değil, Mağusa esnafını da mağdur ettiği vurgulandı.

Belediye işçilerinin maaş ve bayramlık ödeneklerini gününde alamamaları nedeniyle salgın nedeniyle turizmin de olmadığı ülkemizde bayram öncesinde az da olsa iş yapmayı hedefleyen Mağusa esnafını da olumsuz etkileyeceği belirtildi.

CTP'nin açıklamasının devamında şu ifadeler yer aldı:

"Partizanca yapılan gereksiz istihdamlar ve savurgan izaz ikramlar ortada dururken, belediye çalışanlarının 10 aydır ek mesailerinin ödenmemesi bir başka sorundur. Çalışanların huzursuzluğu her geçen gün daha da artmaktadır.

Tüm bunlar ışığında tarihiyle, deniziyle ve doğal güzellikleriyle gıpta edilen kentimizi artık bu kötü yönetim anlayışından kurtarmamızın vakti gelmiştir.

Mağusalıları kentlerine sahip çıkıp, çağdaş ve sürdürülebilir bir kent anlayışının ayağında adeta bir pranga olan bu yönetimsizlikten kurtarmak için ses vermeye davet ederiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER