Çelebi: Eğer adım atılmazsa okulu mühürleyip gerekeni yapacağım

Çelebi: Eğer adım atılmazsa okulu mühürleyip gerekeni yapacağım

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, Dikmen İlkokulu’nun mevcut durumunun çok kötü olduğunu ifade ederek Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir tedbir almaması durumunda okulu belediye olarak mühürleyerek gerekeni yapacağını söyledi.

Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, Hüseyin Ekmekçi ile Günaydın Haber Kıbrıs programına katılarak konuyla ilgili bilgi verdi. Çocukların ve öğretmenlerin böyle bir ortamda eğitimi sürdürmesinin çok tehlikeli olduğunu ifade eden Çelebi, “bugün Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’ndan randevu alıp görüşeceğiz. Umarım işbirliği yapabiliriz çünkü bu okulda eğitim çok riskli. Eğitim Bakanlığı’nın adım atmaması durumunda ben belediye olarak okulu mühürleyerek çocukların bu okulda eğitim görmesini engelleyeceğim. Gerekirse çocuklar bir dönem prefabrik yapılarda eğitim görsün” diye konuştu.

Çavuşoğlu: Buyursun gelsin görüşelim

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise programa bağlanarak Dikmen İlkokulu’ndaki durumu bildiklerini ve adım atacaklarını ifade ederek bütçeleri ışığında adım atmaya çalıştıklarını söyledi. Belediyelerin okullara her yıl bütçelerinden pay ayırmak zorunda olduğunu ancak bunlara uyulmadığını da kaydeden Çavuşoğlu, “belediyelerin bu durumla ilgilenmesi güzel. Umarım sürekli bir şekilde gereken önemi verirler” dedi.

***

***

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER