“Boş konuşuyorsunuz, yok hükmündesiniz ve zararlısınız!”

“Boş konuşuyorsunuz, yok hükmündesiniz ve zararlısınız!”

CTP Genel Başlanı Tufan Erhürman, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda “Boş konuşuyorsunuz, yok hükmündesiniz ve zararlısınız!” ifadesine yer verdi.

İşte o paylaşım:

1. Din İşleri Başkanı hakkında bir soruşturma var mı, yok mu?

2. Akaryakıtta zam olmayacak dendi, oldu! Zam oldu ama yakıt bulunamadı! Bunlar neden oldu?

3. Taksim Sahası'nda ne oldu? Neyi anlaşmıştınız, nerede sorun çıktı? Nasıl "halledildi"?

4. Geçiş kapılarındaki sorunları halletmek için altı ay önce protokol yapıp törenle açıklamış, müjdeyi vermiştiniz! Ne oldu da hiç bir şey olmadı?

5. "Sosyal konut projesi"nden haberiniz var mıydı? "Biz kırk yıl öncesinde kendi kaynaklarımız, mühendisimiz, mimarımız, müteahhitimiz, işçimizle yapıyorduk, artık yapamıyoruz" dediniz de mi çıktı bu proje ortaya?

6. Kablo ile elektrik... Kablo ile enterkonnektenin farkı ne? Fizibilitesi var mı? Alım garantisi var mı? Varsa koşulları nelerdir? Faturalara nasıl yansıyacak? Yenilenebilir enerji kullanımımıza hangi koşullarda nasıl etki yapacak? Tamamlanma süresi ne? Tamamlanana kadar bu ülke kesintilerle mi uğraşacak? KIB-TEK'teki kurulu güç artırılarak korunacak mı?

7. Türkiye'deki sağlık olanaklarından yararlanma projesinin kapsamı ne? KKTC'deki, TC'de sosyal güvenlik yatırımı olan TC vatandaşları mı? KKTC'de sosyal güvenlik yatırımı olan tüm TC vatandaşları mı? KKTC'de sosyal güvenlik yatırımı olan KKTC vatandaşları da mı?

Bir haftanın, eksikleri de olan özeti bu! Bu "hükumet"in "görevde" olduğu her haftanın özeti de aşağı yukarı böyle bir şey!

Bulanık suda balık avlamaya çalışan, bilgisiz, iradesiz, herhangi bir konuda doyurucu açıklama yapma kapasitesi olmayan bir "hükumet"! Bir de, hiç sıkılmadan, kendisine ne yapmaya çalıştıklarını anlatmadıkları halkı, her zamanki gibi "her şeye karşı olanlar" "her şeye taraf olanlar" ayrımına tabi tutma yarışı!

Boş konuşuyorsunuz, yok hükmündesiniz ve zararlısınız!”

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2023, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER