Bayram Namazı için camilerde önlem

Bayram Namazı için camilerde önlem

Ramazan (Şeker) Bayramı yarın başlıyor. 3 gün sürecek Ramazan Bayramı, Covid-19 salgını önlemlerinin gölgesi altında kutlanacak. Aile ziyaretleri çekirdek aile ile sınırlı olacak.

İslam aleminin iki bayramından biri olan Ramazan (Şeker) Bayramı namazı, ülke genelindeki tüm camilerde pandemi kuralları gereği toplu ibadet düzeninde değil, seyreltilmiş ibadet düzeninde maske, mesafe, hijyen tedbirleriyle saat 06.25'de kılınacak.

Ramazan ayında 30 gün boyunca tutulan orucun da bugün son günü... Bayram arifesi olan bugün alışveriş yanında ikram için geleneksel çörek, tatlı ve yemekler yapılacak.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi kararları uyarınca bayramda sadece çekirdek ailede bayramlaşma yapılabilecek. Kıbrıs Türk Tabipler Birliği de, vatandaşlardan, yaşlıları ve sevdiklerini korumak için herkesin mesafe ve maske tedbirini elden bırakmamasını ve açık mekanlarda kutlama yapılmasını istedi.

Mezarlıkların da ziyaret edildiği Ramazan Bayramı’nın huzurlu ve sorunsuz geçmesi için Polis Genel Müdürlüğü ve belediyeler de önlemler aldı.

Merkezi Cezaevi’nde ise Covid-19 önlemleri çerçevesinde bayram ziyaretleri yapılmayacak. Merkezi Cezaevi’ndeki mahkumlara, bayram öncesi aileleriyle online görüşme sağlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER