Ataoğlu: Engelli kardeşlerimiz için projelerimizi hayata geçireceğiz

Ataoğlu: Engelli kardeşlerimiz için projelerimizi hayata geçireceğiz

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Çevre ve Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “engelli kardeşlerimizin sosyal hayatın içerisinde etkin olarak yer almaları, günlük yaşama engelsizce katılmaları, toplumla bütünleşmeleri, fırsat eşitliğine sahip olmaları ve katma değer üretmeleri için önemli düzenlemeler ve projelerimizi önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi dört gözle bekliyoruz” ifadesinde bulundu.

Günün, engelli bireyler için toplumsal farkındalığın artmasına, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını dileyen Bakan Ataoğlu, “bütün engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağını hatırlatarak, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların fedakâr ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Ataoğlu’nun ilgili mesajının tam metni:

EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR, SEVGİYLE ENGELLERİ ORTADAN KALDIRALIM

Engel onlarda değil, onları engelli gören, onları belirli günlerde gündeme taşıyan zihinlerdedir. Empati kurarak engelleri kaldırmak, herkes gibi toplumsal hayata tam katılmalarını sağlamak, hepimizin vazifesidir.

Engelli kardeşlerimizin sosyal hayatın içerisinde etkin olarak yer almaları, günlük yaşama engelsizce katılmaları, toplumla bütünleşmeleri, fırsat eşitliğine sahip olmaları ve katma değer üretmeleri için önemli düzenlemeler ve projelerimizi önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi dört gözle bekliyoruz.

Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız!

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyor, bütün engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağını hatırlatarak, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların fedakar ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER