"Anastasiadis'e 'çözümü isteyen taraf ceketi'ni giydirme hakkınız yok!"

"Anastasiadis'e 'çözümü isteyen taraf ceketi'ni giydirme hakkınız yok!"

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bir an önce doğru zemine geri dönün” çağırısnda bulundu “Kıbrıs Türk halkının bunca çabasından sonra, siyasi eşitlik gibi temel bir parametreyi kabul etmeyen Sn. Anastasiadis'e "çözümü isteyen taraf ceketi"ni giydirme hakkınız yok!!!” dedi.

İşte o paylaşım:

“Sn. Tatar resmi görüşmelerin ancak iki devletlilik temelinde başlayabileceğini söyledi. Hatta Güvenlik Konseyi'nden istediği yönde karar üretmesini talep etti. Her fırsatta dünyanın "yeni politikası"nı anlamaya başladığını da iddia etti.

Güvenlik Konseyi de 29 Temmuz tarihinde karar üretti. Kararda, resmi görüşmelerin başlayabilmesi için taraflara, iki toplumlu, iki bölgeli, siyasi eşitliğe dayalı federasyon için çabalarını yenilemeleri çağrısında bulundu.

İşte "dünyanın anlamaya başladığı yeni politika"nın sonucu!!! Bir an önce doğru zemine geri dönün!!! Kıbrıs Türk halkının bunca çabasından sonra, siyasi eşitlik gibi temel bir parametreyi kabul etmeyen Sn. Anastasiadis'e "çözümü isteyen taraf ceketi"ni giydirme hakkınız yok!!!”

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2021, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER