Lapta Alsancak Çamlıbel Belediyesi ve Alsancak Maremonte Yardım Derneği işbirliği ile oluşturulan, 'Uygulamalı Eğitim ve Sürdürülebilir Sosyal Alan Projesi' açılış töreni dün yoğun ilgi ile gerçekleşti. Projenin hayat bulmasına yardımcı olan Okul Aile Birliği üyeleri, sponsorlar ve emekli okul müdürü Abdullah Cangil'e katkılarından dolayı teşekkür plaketleri teslim edildi.

Lapta Alsancak Çamlıbel Belediyesi Başkanı Fırat ATASER açılış konuşmasında proje kapsamında geçirilen zahmetli ve verimli çalışmalarından dolayı belediye çalışanlarına ve projeye katkı koyan herkese teşekkürlerini sunarken, 6 şubat depreminde hayatını kaybeden Alsancak İlkokulu öğrencimizin anısını ve ismini yaşatmak adına parkın adını ‘’ Zeynep Arya Danacı Parkı ‘’ olarak koyulmasının anlamının büyük olduğunu ve daima ismini yaşatacağını belirtti.

Başkan Ataser, bölgenin sürekli olarak gelişmekte olduğunu ve nüfus artışına bağlı olarak, Alsancak bölgesinde ilkokul ve Lapta Yavuzlar Lisesi’ninde yeterli sınıfı bulunmayarak, yeni bir ortaokul ve liseye ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Tatar, 15 Kasım Kıbrıs Üniversitesi Mütevelli Heyeti'ni kabul etti Cumhurbaşkanı Tatar, 15 Kasım Kıbrıs Üniversitesi Mütevelli Heyeti'ni kabul etti

 Alsancak Maremonte Yardım Derneği yönetim kurulu ve başkan ATASER açılışın ardından, öğrencilerle parkta keyifli zaman geçirdikleri gözlerden kaçmadı.