Çatalköy -Esentepe Belediyesi'nin organize ettiği Geleneksel  15. Zerdali Festivali 24-25 Mayıs  tarihleri arasında Esentepe Festival Alanında gerçekleştirilecek.

Alman Künzel, Esentepe’de emlak satışına aracılık ettiği gerekçesiyle Güney'de tutukladı Alman Künzel, Esentepe’de emlak satışına aracılık ettiği gerekçesiyle Güney'de tutukladı

Çatalköy -Esentepe Belediyesi Festival Komitesi tarafından yapılan açıklamaya göre,  festivalin kültürel mirsımızı ve geleneksel değerlerimizi ön plana aktaran marka değeri yüksek bir festival olduğunu ve bununla birlikte yapılan açıklamada festival süresince geleneksel el sanatları, kültürel değerlerimiz ve zerdali ve zerdaliden üretilmiş ürünlerle halkımızı buluşturacağız.

Festival kapsamında ayrıca; 24 Mayıs Cuma akşamı Halk Dansları gösterileri, Retro Çalgıcıları  konseri ve Grup Otantik sahne alacak.

25  Mayıs Cumartesi  akşamı ise saat 20:00'de Nostaljik Kıyafetler Defilesi ile başlayacak program dans gösterileri , Türkiye’nin önemli sanatçılarından oluşan 90’lar Konseri ( Ferda Anıl Yarkın, Zafer Peker, Hazal, Ali Güven) ile devam edecek.

Festival,  WOLF F18 konseri ile tamamlanacak.

Zerdali Festivali

Editör: North Cyprus UK Yönetici2