İngiltere tahtının varisi Galler Prensi William'ın eşi Prenses Kate Middleton kanser teşhisinin ardından ilk kez halkın karşısına çıkmaya hazırlanıyor.  Galler Prensesi sosyal medya hesabında dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, Mart ayından bu yana devam eden tedavisinde "iyi bir ilerleme kaydettiğini" ve bugün Kral Charles'ın doğum günü geçit törenine katılmayı planladığını söyledi.

"Tedavi birkaç ay daha devam edecek"

Tedavisinde olumlu gelişmeler olduğunu belirten Kate "Kemoterapi alan herkes bilir ki iyi ve kötü günleriniz vardır" ifadesini kullandı. Kötü günlerde yorgun ve zayıf hissedildiğini ifade eden Middleton, tedavisinin birkaç ay daha süreceğini söyledi. Kendisini iyi hissettiği günlerde çalışmak ve zevk veren işlerle ilgilenmek istediğini belirten Middleton,"Bu hafta sonu ailemle Kral'ın doğum günü törenine ve yaz boyunca birkaç resmi etkinliğe katılmayı dört gözle bekliyorum ancak henüz tehlikenin geçmediğini de biliyorum" dedi. 

İyileşmek için zamana ihtiyacı olduğunu belirten Prenses Kate ile ilgili Buckingham Sarayı Sözcüsü de bir açıklama yaptı. Sözcü, "Kral, Prenses'in etkinliğe katılmasından mutluluk duyuyor ve yarının tüm detaylarını sabırsızlıkla bekliyor" ifadesini kullandı.

Girne'de bar kavgası! Girne'de bar kavgası!

Ailece kanserle mücadele ediyorlar

Prenses Kate, ocakta karın bölgesinden bir ameliyat geçirmişti. Ameliyat nedeniyle resmi görevlerine mart sonundaki Paskalya'ya kadar ara verdiği belirtilen Middleton'ın 22 Mart'ta kanser olduğu açıklanmıştı. Kral Charles da Prenses Kate gibi ocakta ameliyat olmuş, Kral'a şubatta kanser teşhisi konulmuştu. Yine ocak ayında Kral Charles'ın kardeşi, York Dükü Prens Andrew'ün eski eşi Sarah Ferguson'un cilt kanseri tedavisi görmeye başladığı duyurulmuştu. Ferguson daha önce de meme kanseri tedavisi görmüştü.

Editör: North Cyprus UK Yönetici2