Çocuklar, Piyale Paşa Mahallesi'nde doyasıya eğlendi Çocuklar, Piyale Paşa Mahallesi'nde doyasıya eğlendi

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) eski yönetim kurulu üyesi Mehmet Güneyli, müdür/müdür muavinliği sınavlarıyla ilgili açıklamasının bir internet gazetesinde unvanın “yönetim kurulu üyesi” olarak yazılmasının ardından içeriğinde geçen “yönetim kurulu üyesi” ibaresini kaldırmadan sosyal medya hesabından paylaştığı ve söz konusu içeriği, KTOEÖS Yönetim Kurulu kararıymış gibi algılanmasına sebebiyet verdiği gerekçesiyle Disiplin Kurulu’na sevk edildi. 

Söz konusu kararı eleştiren KTOEÖS eski Genel Sekreteri İbrahim Ermihan, şu açıklamalarda bulundu:

“Evet susayım susayım diyorum ama olacak gibi değil artık. Ne yapmaya çalışıyor sendikamız.
Memleketin her tarafının(asker, polis vb.) döküldüğü bir konuda sendikaya dilekçe de verilmesine rağmen dikkati artırma adına yapılan bu davranışa verilebilecek cevap bu mu?
Sürekli kuzeyin korku imparatorluğunu eleştirirken, sizin yapmaya çalıştığınız bundan farklı mı oluyor sanıyorsunuz. Demokratik teamüllere saygı göstermeden ayrılıp giden, sonrasında seçimle oluşan yönetim kurulunda birçok kararı tanımayan (yönetim kurulları karar alırken çoğulcu demokrasi esasına göre hareket eder…), bulunduğu okulda bırakın kararı duyurmayı, aksını savunan davranışlara giren, yine yönetim kurulu üyesi iken program program gezip açıklama yapan (yönetim kurulunun temsilcisi Başkanıdır.) bu zihniyet, sırf bu zor dönemlerde, sendikal bütünlük bozulmasın diye, çok büyük disiplin suçu olmasına rağmen disipline sevk edilmemiştir. Ama gelin görün ki, fotoğrafta da gördüğünüz gibi arkadaşımız disipline veriliyor. NE BEKLİYORSUNUZ???
SUSMAMIZI MI?
YO ARTIK BU KİBİRE BİR SON VERMEK LAZIM…
Evet beni de disipline verin , çünkü artık susmayacağım…..
Tarihi bile doğru yazamadınız. Rakamlara dikkat edip 23’ünde cumartesi gitse orda olacak mısınız…???”