Taşınmaz Mal Edinme ve Uzun Vadeli Kiralama (Yabancılar) (Değişiklik) Yasa Tasarısı dün mecliste oy çokluğuyla kabul edildi. Yasa tasarısı 8 ret, 16 katılmayan, 26 kabul olmak üzere oy çokluğuyla kabul edilirken, Cumhuriyetmi Tür Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, "CTP bu yasaya olmamış bir yasa gözüyle bakıyor" açıklamalarında bulunmuştu.

Bugün sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Erhürman, Türkiye'de Dağ Holding'in 17 Mayıs tarihinde tanıtımını yaptığı "Kuzey Kıbrıs Arsaları Yatırım İhalesi" ilanını paylaşarak, "Dün Meclis'te yabancılara gayrimenkul satışı ile ilgili yasanın nasıl amacından saptırıldığını, bu yasanın içinin nasıl boşaltıldığını anlattık, bugün de bunu gördük basında! Hadi bakalım. Ülkeyi yönettiğini iddia edenler anlatsın halka bunun ne manaya geldiğini!.." dedi.

Arsalar Hk İlanErhürman'ın, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraf....

FİRMA, KONYA'DA 17 MAYIS'TA PROJENİN TANITIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Dag Holding Kuzey Kibrisi Arsa Yatirimina Davet Ediyor

KTAMS, Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığına karşı dava dosyaladı KTAMS, Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığına karşı dava dosyaladı

Dağ Holding Konya merkez binasında yapılan toplantıda konuşan Dağ Holding'in Yönetim Kurulu Başkan Vekili  Doğan Dağ “New Cyprus Land projesi ile 7 bin konutluk, yaklaşık 40 bin kişinin yaşayabileceği yeni bir kent tasarlıyoruz. Yatırımcıların fiili ve online olarak katılabileceği ihalemizin açık artırması sonucunda hak sahibi olanlarla on gün içerisinde de sözleşmelerimizi imzalayacağız. Konya’nın bağrından çıkmış bir firmayız. Bugün Almanya ve Hollanda’da da şirketlerimiz var. New Cyprus Land projesi ile kendi ülkemizdeki vatandaşlarımızın da yatırım yapmasına vesile olmak istiyoruz” demişti.

“Türk Lirası borçlan, gelirin döviz olsun”

Kuzey Kıbrıs’ın yatırım potansiyeline dikkat çekerek, bölgenin sunduğu stratejik avantajları ve gelecekteki gelişim olanaklarını vurgulayan Dağ, “Kuzey Kıbrıs, gelişen altyapısı, turizm potansiyeli ve cazip yatırım fırsatları ile dikkat çekiyor. Biz orayı keşfedilmemiş bir elmas olarak görüyoruz. Ulaşımın gayet kolay olduğu bir bölge ve yatırım trendi yukarıya doğru gidiyor. Son bir buçuk yılda bile yatırımcılar açısından ciddi gelişimler var. Bu ihale ile yatırımcılar, bölgenin büyüme dinamiklerinden yararlanma şansı bulacaklar. New Cyprus Land,  “Türk Lirası borçlan, gelirin döviz olsun” mottosuyla hareket ettiğimiz bir proje” şeklinde konuşmuştu.

“Sürekliliği önemsiyoruz”

Yatırımcılara sunulacak arsa portföyünün detaylarını da paylaşan Doğan Dağ, Dağ Holding olarak yatırımcıların güvenini kazanmayı ve onlara en iyi yatırım fırsatlarını sunmayı hedeflediklerini söyleyerek, “Altı ay önce Kuzey Kıbrıs’ta kurduğumuz 330 konutluk bitmek üzere olan bir projemiz var. Oradaki yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bu yatırımın en önemli ayrıştırıcı farkı hisseli tapu değil, müstakil tapu olarak satış yapıyor olmamız. Bu da alıcı için büyük bir avantaj haline dönüşüyor. Ayrıca bu projede yol, su, kanalizasyon ve elektrik gibi yerel idarenin yapacağı hizmetleri de biz yapıyoruz. Bunu KKTC’de yapan ilk firma biziz. Sokak aydınlatmalarından trafolara kadar bütün hizmetleri biz gerçekleştirdik. Müşterilerimizin çıkarları doğrultusunda hareket etmeye de gayret ediyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Editör: North Cyprus UK Yönetici2