Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, ithal donmuş et ve kıyma konusunda açıklamalarda bulunarak konu ile ilgili birtakım iddialar olduğunu dile getirdi.

CTP Genel Başkanı Erhürman, ithal donmuş kıyma ve et konusunda hayvancınında, kasabında, lokantacının da istemediğini belirterek, Meclis'te 20 ton gelecek denmiş olmasına karşın 60 tondan söz edildiğini ve etlerin paketlenme tarihinin 2022 olduğuna dair iddialar olduğunu söyledi.

Erhürman açıklamasında hükümetin haklı olduğunu düşünüyorsa neden görüşmeden kaçtığını da sordu.

KTAMS, Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığına karşı dava dosyaladı KTAMS, Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığına karşı dava dosyaladı

CTP Genel Başkanı Erhürman’ın açıklaması şöyle: “İthal donmuş kıyma ve eti hayvancı da, kasap da, lokantacı da istemiyormuş, Meclis'te 20 ton gelecek denmiş olmasına karşın 60 tondan söz ediliyormuş, gelecek etlerin paketlenme tarihinin 2022 olduğuna dair iddialar varmış, bu şekilde plansız ve kamuoyunu daha da gerecek bir ithalatın üreticiyi üretimden soğutması, tüketiciyi de daha fazla güneye yönlendirmesi riski varmış... Hepsini geçtim. Bir hükumet, hele de haklı olduğunu düşünüyorsa, neden kaçar eylemcilerle görüşmekten? Daha önce de çok eylemler oldu bu Başbakanlığın kapısında. Birileri farklı yönleriyle hatırlatıyor. Bir baksınlar bakalım dönemin başbakanlarından hangisi/hangileri eylemcilerle görüşmekten kaçmış! Bu ülke küçücük. Polisi de, eylemcisi de, üreticisi de, tüketicisi de, siyasetçisi de ya akraba, ya arkadaş, ya komşu, ya köylü... Başbakanlık'ta görüşmeseniz, sokakta bir yerlerde yüz yüze bakacaksınız eninde sonunda. Süründürdüm, yendim falan demek için mi bekleyeceksiniz? Öyle mi olur bilmem ama oldu varsayın. "Pirüs zaferi" diye bir deyim var! Kazandığını sananın aslında kaybettiği "zafer". Öyle bir şey çıkacak karşınıza! Dahası sizi bırakın, ülke ve halk kaybedecek! Hani bir zihniyetten söz ediyoruz ya! İşte bu zihniyet yalnızca gailesini çekmediği, geleceğini düşünmediği için değil, bu yüzden de bu ülkeye, bu halka yabancı!”


 

Editör: North Cyprus UK Yönetici2