CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, yaptığı açıklamada “Sanki bu halkın yeterince sorunu yokmuş gibi "hükumet" sorun ithal etti” dedi.

Kişisel sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Erhürman, “Ülkeyi yönetmek gibi bir gaileniz yok. Sayenizde sorunlar her gün çığ gibi büyüyor. Bari yeni sorunlar yaratmaktan vazgeçin. Bu halkın sizden başka bir beklentisi kalmadı!” ifadelerine yer verdi.

İşte o paylaşım şöyle:

“Türkiye'de başörtüsü ile ilgili tartışmaların yaşandığı yıllarda oradaydım. Nasıl gergin bir ortam olduğunu çok iyi hatırlıyorum. Bizim ülkemizde ise bu konu hemen hemen hiç mesele olmadı.

Bilmesi gereken herkes bilsin ki bu ülkede başörtüsü ile ilgili bir sorun yok ve bu ülkenin çocuklarına ne öğretileceğine bu ülkede yaşayanlar, bu ülkenin uzmanları ve kurumları karar verir.

Şimdi ders kitapları aracılığıyla yeni ve gereksiz bir tartışmanın kapıları aralandı. Sanki bu halkın yeterince sorunu yokmuş gibi "hükumet" sorun ithal etti. Bu sorun aracılığıyla da zaten sorunlardan bunalmış olan halkı bir kez daha bölmeye, parçalamaya kalktı! 

19 Okulda Öğleden Sonra Eylemdeyiz 19 Okulda Öğleden Sonra Eylemdeyiz

Ülkeyi yönetmek gibi bir gaileniz yok. Sayenizde sorunlar her gün çığ gibi büyüyor. Bari yeni sorunlar yaratmaktan vazgeçin. Bu halkın sizden başka bir beklentisi kalmadı!”