Başbakan Ünal Üstel'in Ceza (Değişiklik) Yasası'nda yapılan düzenleme ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken, Başbakanlık'ta trafik ile ilgili komisyon kurulduğuna dair açıklamaları ardından CTP Genel Başkanı, milletvekili Tufan Erhürman, hükümetin yıllardır mecliste bulunan "Trafik ve Ulaştırma Komisyonu"nu toplamadığına işaret etti. 

Erhürman: Süründürdüm, yendim falan demek için mi bekleyeceksiniz? Erhürman: Süründürdüm, yendim falan demek için mi bekleyeceksiniz?

Ergürman yaptığı paylaşımda, "Siz Yasa'nın öngördüğü komisyonu yıllarca toplamayın, sonra Başbakanlık'ta bir komisyon kurma "müjdesi" verin! Kötü bir şaka gibisiniz!" ifadelerini kullandı. 

Erhürman'ın sosyal medyadan yaptığı paylaşım şöyle: 

"Trafik Hizmetlerinin Planlanması, Koordinasyonu ve Denetimi Yasası'na göre ayda en az bir defa toplanması gereken "Trafik ve Ulaştırma Hizmetleri Komisyonu"nu yıllardır toplamayan "hükumet", Başbakanlık'ta trafikle ilgili bir komisyon kurduğunu açıkladı. Siz Yasa'nın öngördüğü komisyonu yıllarca toplamayın, sonra Başbakanlık'ta bir komisyon kurma "müjdesi" verin! Kötü bir şaka gibisiniz!"

Başbakan Ünal Üstel ne demişti?

"Başbakanlık olarak konuya ilişkin geniş bir komisyon kurulmuştur. Konuya paydaş tüm kesimlerin içerisinde yer aldığı, ülkesel düzeyde bir komisyon başbakanlık bünyesinde oluşturulmuş ve çalışmalar başlatılmıştır. Komisyonumuzda, trafik kazaları ile ilgili tüm resmi ve sivil otoriteler yer almalıdır. Gerek polisiye tedbirlerin artırılması, gerek eğitim faaliyetlerin bu konuyu daha geniş kapsamlı ele alacak şekilde düzenlenmesi, gerek yasal değişikliklerin yaptırılması gerekse yasalarda bulunan cezaların artırılmasına yönelik konuların hepsi ele alınacaktır."