CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Birbirimize buralarda ne söylediğimiz değil, bunca yıllık var oluş mücadelesinin sonucunda gittikçe derinleşen bu "yok"luk halini kabul edip etmeyeceğimiz önemli. Bilinsin ki biz bu "yok"luk halini kabul etmeyenlerdeniz ve bunu asla kabul etmeyeceğiz!” ifadelerine yer verdi.

İşte o paylaşım:

“BM Genel Kurulu...

Ülkede ikamet izinsiz kalan 2 kişi tutuklandı Ülkede ikamet izinsiz kalan 2 kişi tutuklandı

Sn. Erdoğan KKTC'nin tanınması çağrısını yineledi.

Sn. Hristodulidis konuşmasında iki kez, ismini anarak, doğrudan Sn. Erdoğan'a mesaj gönderdi. Ortada bir masa olsaydı masadaki iki eşit toplum liderinden biri olacak olan Sn. Tatar'a mesaj göndermedi.

Kıbrıslı Türklerden de kendisini seçenler içinde yer alan yurttaşları gibi söz etmeye özen gösterdi. "Siyasi eşitlik"i, bir kez daha "BM Güvenlik Konseyi kararlarında tanımlandığı gibi" uzantısıyla kullanarak, bu konudaki pazarlık marjını saklı tutmaya devam etti. Aynı uzantıyı bir kez daha "iki toplumluluk" ve "iki bölgelilik" için kullanmayarak "pazarlık marjı" saptamamızı teyit etti.

Peki BM Genel Kurulu'nda, salonunda, dışarısında Kıbrıslı Türkler neredeydi? Siyasi eşitlik talepleri, "izolasyonlar"la ilgili talepleri, yeni bir müzakere sürecinin modalitelerine ilişkin düşünceleri neredeydi? Tek kelimeyle "yok"tu!

Birbirimize buralarda ne söylediğimiz değil, bunca yıllık var oluş mücadelesinin sonucunda gittikçe derinleşen bu "yok"luk halini kabul edip etmeyeceğimiz önemli.

Bilinsin ki biz bu "yok"luk halini kabul etmeyenlerdeniz ve bunu asla kabul etmeyeceğiz!”