Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliğinin gerçekleştirdiği "eylemin arkasında CTP" var söylemlerine karşı tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Erhürman, "Kendi ülkesinin hayvancısıyla, lokantacısıyla, kasabıyla doğru dürüst iletişim kuramayanların, her zaman olduğu gibi diyalogtan kaçanların, bildik soğuk savaş taktikleri yine sahnede!" dedi. 

Erhürman'ın açıklaması şöyle:

"Yok eylemin arkasında CTP varmış, yok CTP halkın ucuz et yemesine karşıymış ve daha neler neler!

Girne ve Lefkoşa’da 3 ayrı trafik kazası Girne ve Lefkoşa’da 3 ayrı trafik kazası

Kendi ülkesinin hayvancısıyla, lokantacısıyla, kasabıyla doğru dürüst iletişim kuramayanların, her zaman olduğu gibi diyalogtan kaçanların, bildik soğuk savaş taktikleri yine sahnede!

Hayvancıların, sendikacıların ve diğerlerinin aklı yok da CTP'den talimat alacaklar öyle mi? Hani hakaretten söz ediyorsunuz ya! Bunun bu insanlara hakaret olduğunun farkında mısınız bilmiyorum! Üstelik bunu eleştirel tutum takınan her gazeteciyi, her sendikayı, her sivil toplum örgütünü arayarak ayar ve akıl vermeye çalışan sizler söylüyorsunuz öyle mi?

Ha biz CTP olarak neredeyiz diye merak mı ediyorsunuz? Kimse bizi takip etmek zorunda değil elbette ama bizimle ilgili bir söz sarf edecekseniz, bir zahmet bugüne kadar söylediklerimizi dinleyecek, okuyacaksınız.

Okuyunca anlayacaksınız ki, nüfusunu bilme, verilerle konuşma, bu ülkede üretimi ve ekonomiyi planlama ve geliştirme derdi olmayanın bu soruna çare üretemeyeceğini, bir aylık sürede gelecek 20 ton donmuş etin piyasayı hiçbir şekilde ucuzlatmayacağını, siz çarpıtmaya, algı operasyonu yapmaya kalksanız da aynı anda hayvancının, kasabın ve lokantacının karşı olduğu bu kararın mantıksız ve manasız olduğunu anlatıyoruz.

Soğuk savaş taktiklerinden bıkmadınız, usanmadınız. Hoş, bıkıp usanamazsınız da çünkü başka türlüsünü bilmiyorsunuz. Ama şunu eninde sonunda anlayacaksınız! Bu taktikler ne bize, ne de halkımıza söker! Sökmeyecek!"

Editör: North Cyprus UK Yönetici2