Yeniden Doğuş Partisi (YDP) bölge ziyaretlerine devam ediyor. Geniş katılımlı etkinliklerle vatandaşlarla bir araya gelen YDP Genel Başkanı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ve parti yetkilileri, dün akşam Dörtyol’da bir kitle toplantısı gerçekleştirdi.

“KURULTAY ÖNCESİ BU SALDIRILAR TESADÜF DEĞİL”

KIB-TEK zam yaptı! KIB-TEK zam yaptı!

Oldukça büyük ilgi gösterilen toplantıda konuşan Genel Başkan Arıklı, son dönemde şahsına ve YDP’ye yapılan saldırıların tesadüf olmadığını, her Kurultay döneminde bu tür saldırılarla YDP’nin yıpratılmaya çalışıldığını söyledi.  
 

YDP’nin hükümet içerisinde icraatları ile takdir toplayan bir parti olduğunu, kurultay tarihinin de yaklaştığını kaydeden Arıklı, konuyla ilgili açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“YDP’nin giderek kökleşip büyüdüğünü gören kesimler bundan rahatsız. Parti içerisinde huzursuzluk yaratmak için operasyon yapıyorlar. Verilemeyecek hesabımız yok. Bu kesimlere en güzel cevabı halkla bir araya gelerek, salonlara sığmayarak veriyoruz.”
 

“BU HÜKÜMETİN ALTERNATİFİ ERKEN SEÇİMDİR”

Arıklı, bu hükümetin alternatifinin erken seçim olduğunu söyleyerek, “Siyasette 24 saat çok çok uzun, 5 sene çok kısadır. Teşkilatlarımız hazırlıklı olmalıdır” dedi
 

Yapılacak olan kurultayı aynı zamanda bir erken seçim hazırlığı olarak da kabul ederek çalışılması gerektiğine dikkat çeken Arıklı, “Kurultayımız bu partiyi önümüzdeki normal veya erken bir seçime hazırlayacak kadroları da seçecek” ifadelerini kullandı.

Öte yandan YDP ikinci kitle toplantısını yarın akşam Ulukışla köyünde gerçekleştirecek.