Büyükkonuk Eko-Turizm Derneği tarafından 17 Şubat Pazar günü “Eşek ve Çiftlik Hayvanları Günü” düzenlenecek.

‘En Güzel Kuzu’, ‘En iyi Tavşan’ gibi kategorilerde yarışmaların düzenleneceği etkinlik 10.00 – 16.00 saatleri arasında eko köy Büyükkonuk’taki dernek binası önünde yapılacak.

Çocuklara hayvan sevgisi

Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Kıymet Alibey yazılı açıklamayla, önceki yıllarda başka temalarla düzenlenen etkinliğin üçüncüsünde, farklı hayvan türlerini tanıtarak çocuklara sevdirmek ve hayvan beslemeye özendirmek amacıyla bu yıl ‘eşek ve çiftlik hayvanları’ temasının belirlendiğini kaydetti.

Alibey, hindi, tavuk, güvercin, tavşan, keçi, koyun inek ve at gibi hayvanların etkinlik alanına getirilerek kendilerine ayrılan yerlerde sergilenip satılacağını belirtti.

Dernek üyelerinin kuracağı stantlarda geleneksel köy ürünleri ve yiyeceklerin satılacağını kaydeden Kıymet Alibey, halk dansları gösterisi de sunulacağını ifade etti.

Alibey, etkinlik alanına kedi ve köpek dışındaki hayvanlarını getirmek isteyenlerin 0533 860 57 58 numaralı telefondan Lois Cemal’e veya 0548 860 22 41 numaralı telefondan kendisine ulaşabileceğini de duyurdu.