GAÜ’DE ARİZONA ÜNİVERSİTESİ’NİN EĞİTİMİ ALINABİLECEK

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, ABD’ye gitmeden, GAÜ bünyesinde Arizona Üniversitesi’nin hem lisans hem de yüksek lisans eğitimini alma fırsatı sunduklarını belirtti.

GAÜ’DE ARİZONA ÜNİVERSİTESİ’NİN EĞİTİMİ ALINABİLECEK

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Arizona Üniversitesi ile başlattıkları işbirliği altında, GAÜ bünyesinde Amerika’ya gitmeden Arizona Üniversitesinin lisans ve yüksek lisans eğitimini alabileceğini belirtti.

GAÜ ve ABD’nin Tucson Eyaletinde bulunan Arizona Üniversitesi ile gerçekleştirilen işbirliği protokolü hakkında yaptığı açıklamada Serhat Akpınar, Dünya’nın en iyi 100 üniversitesi arasında bulunan Arizona Üniversitesi’nin, NASA gibi kurumlar ile birçok başarılı çalışma gerçekleştirdiğini, yapılan protokolle pandemi sürecinde ABD’ye gitmeden, GAÜ bünyesinde Arizona Üniversitesi’nin hem lisans hem de yüksek lisans eğitimini alma fırsatı sunduklarını belirtti.

ABD’de yıllık eğitim harcı 33 bin dolar olan programların ücretinin GAÜ tarafından 7 bin dolar olarak belirlediklendiğini kaydeden Akpınar,  “Girne kampüsünde okuyarak, yüz yüze eğitim destekli Arizona Üniversitesi’nden hem lisans hem de yüksek lisans düzeyinde kaliteli üniversite eğitimi vermek için bu protokolü hayata geçirdik” dedi.

Akpınar, Türkiye Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınavlarına tabii tutulmadan bu üniversiteye giriş yapılabileceğini da belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER