‘Eğitim kalitemiz, modern binamızla artacak’

Soydağ, “Öğrencilerimiz çok şanslı teknolojinin tüm imkanları bu okulda var”

‘Eğitim kalitemiz, modern binamızla artacak’

2013 yılından itibaren Oasis Academy Enfield’de eğitim ve öğretim veren  Enfiled Türk Okulu Başkanı  Süleyman Soydağ, “Modern ve donanımlı okulumuzda eğitim kalitemiz de çok daha iyiye gitmektedir” dedi.

Londra Türk Dili ve Kültürü Okullarından Enfield Türk Okulu Başkanı Süleyman Soydağ, yeni döneme ilişkin gazetemize bilgi verdi.

Eski okulları Oasis Academy-Old Albany School'un sağlık açısında tehlike arz ettiği gerekçesiyle öğrenime kapatıldığını kaydeden okul başkanı, “Okul kapatılınca 6 Aralık'da eğitim ve öğretime ara vermek zorunda kaldık. 5 Şubat’tan itibaren yeni okulumuza geçtik. Kısa bir süre olmasına rağmen öğrenciler ve öğretmenlerimiz yeni okullarına alıştılar” dedi.

Soydağ, “Yeni okula geçiş sürecimiz biraz sancılı oldu ama, her şey yoluna girdi.  Enfield Türk Okulu olarak Türkçe konuşan öğrencilere modern ve donanımlı bir okulda eğitim veriyoruz.  Velilerimiz de kısa sürede bunun farkına varacak” diye konuştu.

Oasis Academy Enfield Okulu’nun yönetiminden de büyük destek aldıklarına dikkat çeken Soydağ şunları söyledi: “Şuan içinde eğitim verdiğimiz okul yeni yapıldı. Son derece modern va aynı zamanda eğitim ve öğretim için de ideal bir okul. Ayrıca okul yönetimi de bize her türlü olanağı sağladı ve başarılı olmamız için de gerekli tüm imkanları sunuyor”

Yeni okularında gerek öğretmen, gerekse öğrenciler için yeterli kaynak ve materyalin mevcut olmasının kendilerini sevindirdiğini ifade eden Soydağ, “Öğrencilerimiz çok şanslı teknolojinin tüm imkanları bu okulda var” diye konuştu.

Enfiled Türk Oklu’nda Türk kültürünü almış, dilini öğrenmiş, milli değerlerine saygılı ve derslerinde başarılı gençler yetiştermeye çalıştıklarını belirten Soydağ, Enfield bölgesinde Türkiyeli ve Kıbrıslı Türk nüfusunun yoğun olduğunu ancak bir çok ailenin çocuklarını hala okula göndermediğini söyledi.

Soydağ, öğrencilere, ilerki dönemlerinde yani iş hayatlarında İngilizce’nin yanı sıra akademik bir Türkçe’ye sahip olmalarının da son derece büyük bir avantaj sağlayacağına işaret etti. 

Soydağ, okulun her zaman olduğu gibi pazar günleri saat 10.00 ile 13.00 arası açık olacağını ve öğleden sonra 13.00 ile 14.00 saatleri arası da sosyal ve kültürel aktivitelere yer vereceklerini söyledi.

Öte yandan okulda folklor kursu da açıldı. Deneyimli öğretmenler tarafından verilen kurslara öğrencilerin ilgisi oldukça fazla.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2013, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER