Büyükkonuk 14. eko gün bugün yapıldı

Eko Gün renkli geçti…

     Büyükkonuk 14. eko gün bugün yapıldı
Kıbrıs kültürünü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen Büyükkonuk 14. Geleneksel Eko Gün bugün yapıldı.

 

Eko Gün nedeniyle düzenlenen açılış töreninde Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça birer konuşma yaptı.

 

Kortej yürüyüşüyle başlayan etkinlikte halk dansları gösterileri ve müzik dinletisi sunuldu. Açılış konuşmalarının ardından etkinliğe katılan devlet ve hükümet yetkilileri kurulan stantları gezdi.

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu , açılışta yaptığı konuşmada, Büyükkonuk beldesinin eko gün etkinliğiyle marka olduğunu söyledi. Etkinliğin ev hanımlarının el emeklerini sergilemesi ve satması bakımından önemli olduğunu belirten Eroğlu, söz konusu etkinliklerin insanların kaynaşması açısından da önemli olduğunu ifade etti.

 

2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat da bu gibi etkinliklerin insanların kaynaşması ve dostluklar kurması bakımından da önemli olduğunu belirtti. Talat, yerel yönetimlerin rutin işler dışında bu gibi sosyal aktivitelere yapmasının önemine de işaret etti.

 

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, büyük emek verilerek gerçekleştirilen etkinliğin müdavimi olduğunu söyledi. Akça, başarılı bir organizasyon olarak nitelendirdiği etkinliği düzenleyenleri kutladı.

 

.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2014, 20:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER