İnsan kaçakçıları pandemi indirimi yaptı

İnsan kaçakçıları pandemi indirimi yaptı

Manş Denizi'ndeki insan kaçakçıları, kişi başı 400 sterline (yaklaşık 4 bin TL) binlerce göçmeni Fransa'dan Birleşik Krallık'a götürmeyi teklif ediyor.
Yapılan araştırma, kaçakçıların Koronavirüs (Covid-19) pandemisi sebebiyle yüzde 10 bin oranında indirim yaptığını ortaya çıkardı.
Uzmanlar, çete üyelerinin göçmenleri cezbedebilmek için Birleşik Krallık’ın harika, güneşli bir havası” ve ülkedeki ortalama yıllık ücretin 65 bin sterlin (yaklaşık 700 bin TL) olduğunu söylediklerini belirtti. Söz konusu miktar, gerçekte olandan neredeyse 40 bin sterlin (yaklaşık 430 bin TL) fazla.
Bazı kaçakçılarınsa göçmen ebeveynleri ikna edebilmek için “çocuklara ücretsiz” gibi kampanyalar sunduğu vurgulandı.
Ulusal Suç Ajansı’ndaki (National Crime Agency) Modern Kölelik ve İnsan Ticareti Birimi (Modern Slavery and Human Trafficking Unit) Başkanı Rob Richardson, kaçakçıların istediği fiyatların 400 ile 20 bin sterlin (yaklaşık 4 bin ile 215 bin TL) arasında değiştiğini belirterek şu ifadeleri kulllandı:
“BK’de dünyanın her yerinden binlerce insan, kölelik koşullarında sömürülüyor.”
The Sun’ın istatistiklerine göre, 2020’nın ilk 6 ayında toplam 5 bin 80 kişi köleliğin kurbanı oldu. Bu da günde yaklaşık 30 kişiye tekabül ediyor.
  

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER