Çin'de evcil hayvan beslemeye standart getiriliyor

Ülkedeki köpek cinsleri "aile köpeği, spor köpeği, eğlence köpeği, çoban köpeği ve avcı köpeği" gibi isimler altında standarda bağlanacak.

     Çin'de evcil hayvan beslemeye standart getiriliyor

Çin yönetimi, ülkede yaygın olarak beslenen evcil köpekler başta olmak üzere tüm evcil hayvanların beslenmesini bir dizi standarda bağlıyor.

 

Şinhua ajansının haberine göre, "Ulusal Refakatçi (evcil) Hayvanları Standartlaştırma Teknik Komitesi"nin ülkedeki evcil köpekleri kategorize ettiği tasarı oy birliğiyle onaylandı. Yetkililer düzenlemenin bu yıl içinde ülke genelinde uygulanmaya başlanacağını açıkladı.

 

Uygulamaya göre, ülkedeki köpek cinsleri, saldırganlık, ebat, hastalığa direnç gibi alanlarda sınıflandırılarak, "aile köpeği, spor köpeği, eğlence köpeği, çoban köpeği ve avcı köpeği" gibi isimler altında standarda bağlanacak.

 

Özellikle evlerde beslenebilecek köpek cinsleri için kapsamlı bir dizi standart konulacağı belirtiliyor. Çin'de evcil köpek beslemenin bir standardı olmadığı için komşular ile hayvan sahipleri arasında birçok adli vaka yaşanıyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2014, 11:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sıla arslan
Sıla arslan - 5 yıl Önce

İki gız gardas efsanesini bulan varmi???

SIRADAKİ HABER