Türkiye genelinde kar yağışı ve soğuk hava etkili olurken, başta köyler olmak üzere çok sayıda yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor.

Van'da dün başlayan kar ve yüksek kesimlerde etkili olan tipi, ulaşımda aksamalara neden oldu. Van Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, kent genelinde 655 yerleşim biriminin yolu kapandı.

Hakkari kent merkezi, Yüksekova, Şemdinli ve Derecik ilçelerinde dünden bu yana aralıklarla etkili olan kar, ulaşımda aksamalara neden oldu. İl Özel İdaresi'nden alınan bilgiye göre, kar ve tipi nedeniyle kent genelinde 263 yerleşim yerinin yolu kapandı.

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, kentte etkili olan kar ve tipi sonucu 245 köy yolunun kapandığını belirtti. Kurtkan, kapanan köy yollarının açılması için ekiplerin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü ifade etti.

Muş'ta iki gündür etkili olan kar yağışı yüksek kesimlerde hayatı olumsuz etkiledi. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, olumsuz hava koşulları nedeniyle 114 köy yolunun kapandığını belirtti.

Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 8 dereceye düştüğü Erzurum'da, kaldırım ve yollarda buzlanma oluştu, bazı şadırvanlar da dondu.

Ardahan'da da soğuk hava nedeniyle buzlanma oluştu. Kent içinden geçen Kura Nehri'nin yüzeyi buzla kaplandı. Şehrin yüksek kesimlerinde ise tipi etkili oluyor.

Düzce Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, etkisini artıran kar nedeniyle Cumayeri'nde 5, Gölyaka'da 6, Kaynaşlı'da 9, Yığılca'da 6 olmak üzere 26 köy yolu ulaşıma kapandı. Kentte dün başlayan yağışın ardından kar kalınlığı yüksek kesimlerde 50 santimetreye ulaştı.

Bartın'da gece saatlerinde başlayan kar, kent merkezi ve ilçelerde etkisini sürdürüyor. Kar kalınlığı yüksek kesimlerde 80, kent merkezinde ise 30 santimetreye ulaşırken, il genelinde 46 köye ulaşım sağlanamıyor.

Bahçeli: Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a desteğimiz tam Bahçeli: Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a desteğimiz tam

Bilecik'in Pazaryeri ilçesindeyse Pazaryeri-Bozüyük kara yolunun 5'inci kilometresinde kar küreme ve tuzlama çalışması yapan Engin Şirin idaresindeki 06 BVY 775 plakalı araç kayarak şarampole devrildi. Kazadan sürücü yara almadan kurtuldu.