Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, Kıbrıs Türk Diyetisyenler Birliği Başkanı Hidayet Ağören ve diyetisyen Mehmet Miralay ile görüştü.

Yeni yönetim kurulu olarak Bakan Gardiyanoğlu’na nezaket ziyaretinde bulunmak istediklerini kaydeden Ağören,  diyetisyenlerin çalışma yaşamındaki sorunlarını Gardiyanoğlu’na aktardı.

Çalışma Bakanlığı tarafından  sektörel olarak sunulan sosyal güvenlik desteği kapsamına diyetisyenlerin de dahil edilmesini isteyen Ağören,   birlik üyesi diyetisyenlerin  istihdam açısından önünün açılması için  Bakan Gardiyanoğlu’ndan destek istedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu da konuşmasında  yerel işgücü istihdamını desteklemek ve  farklı sektörlerdeki işverenleri , ekonomik yönden rahatlatmak  için İstihdam Destek Merkezi tarafından sosyal güvenlik destekleri verdiklerini kaydetti.

Tozlu hava geliyor Tozlu hava geliyor

Gardiyanoğlu, diyetisyenlerin de sosyal güvenlik desteği kapsamına dahil edilmesi konusunda  Sosyal Sigortalar Dairesi ile istişarede bulunacağını söyledi.