Türkiye'nin Diva'sı, Bülent Ersoy, tam 33 yıl sonra sonra gurbetcilerle Kuzey Londra'da bir düğün salonunda buluştu

 

Bülent Ersoy bir bu kez Londra'da izleyenlerin gönlünde taht kurdu.Türk Sanat Musikisi’nin en güzel eserlerini sevenleri için söyleyen Ersoy’a ilgi büyüktü. yüzlerce kişinin katıldığı ve zaman zaman izdihamın yaşandığı konserde Diva’yı yakından görmek için vatandaşlar birbiryle kıyasıya yarıştı.

Sahneye kolları tüylü, beyaz uzun bir elbiseyle çıkan Ersoy, kendisini dinlemeye gelenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Sanatçı geceye katılanlara unutulmaz şarkıları ve eşsiz sesi ile muhteşem bir müzik keyfi sundu.

33 yıl aradan sonra Londra'daki hayranlarının yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan  Ersoy, coşkulu kalabağa, "Size helal olsun" diyerek yeniden Londra'da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Sanatçının şarkılarını seslendirmesiyle birlikte bir çok kişi ellerindeki alkol şişeleriyle birlikte sahnenin önüne yığıldı. Güvenlik elemanlarının yetersizliği, organizasyonu yapan kişilerin beçereksizliği ile birleşince yemekli konser çığrından çıktı.

Bu tablodan rahatsız olan Ersoy, izleyicilerden birisinin şarkılarını canlı okumasını söylemesi üzerine de adeta çıldırdı.

Çok sinirlenen Ersoy, "Çekin şunu oradan, izah da vermeyin. Sen kimsin de ben senin masana geleceğim? Hadi Yallah. Her yerde böyle bir tane çıkar" diyerek izleyiciyi azarladı. Bu arada sahneden inen, Ersoy, Londra'da yaşayan Türk Sanat Müziği sanatçısı Selma İleten'in yanına gitti.

Ersoy, ileten'e övgüler yağdırarak, "Siz her şeyin en iyisine, en güzeline layıksınız. O kadar sanata ve sanatkara kıymet veriyorsunuz ki, müteşekkirim, teşekkürlerimi arz ediyorum" dedi.

Bu sırada sahneye çıkan ikiliden Ersoy sahnede dinlenirken İleten ise bir kaç şarkı seslendirdi.

Bir süre sonra yeniden sahne alan Ersoy, az önce tartıştığı seyirciyi sahneye davet ederek elindeki kadehi aldı. Eseri bitiren Ersoy, seyircisine dönerek, "Bu şarkıyı sana okudum. Kurtlandın, oturamadın orada. Sağlık ve sıhhatinize" diyerek elindeki kadehi yere attı ve seyircisi ile öpüşerek gönlünü aldı.

Yaklaşık 2 saat sahnede kalan 'Diva', Dost Bildiklerim, Bir Teselli Ver, Batsın Bu Dünya, Ablan Kurban Olsun Sana, Dert Bende Derman Sende, Ben Seni Ellerin Olsun Diye mi Sevdim, Zalimin Zulmü, Çile Bülbülüm Çile' gibi unutulmayan şarkılarını seslendirdi.