Carlsberg KKTC Fenerbahçeliler Derneği 5'li Takımsal Yaz Darts Ligi Yarı Final Maçları Dün Akşam Oynanan Maçlar ile Tamamlandı. 

Yarı Final Maç Sonuçları;  
    Mesarya Lions – Fenerbahçeliler Derneği :  (11 – 14 )
Yarı Final Maçları Dün Akşam Tam Bir Final Havasında Oynandı. KKTC Fenerbahçeliler Derneği Darts Takım Oyuncuları Cemal Gingi Önderliğinde, Salım Özerem, Mustafa Dereboylu, Evrim Kamalı, Ali Çamlıbelli, Salih Kopça ve Hasan Avukat’ın oluşan Fenerbahçeliler Derneği Takımı rakibini 14-11 Yenerek Finale Çıkan Takım Oldu.
    Erciyes Tesisatçılık & Yönlüer Lastik Servisi Yarı Final Maçı Tam Bir Final Havasında Oynandı ve Son Seti Kazanan Erciyes Tesisatçılık takımının kaptanı Mustafa Behlül , Yönlüer Lastik Servisi karşısında skoru 13-12 yaparak Finale Çıkan Takım diğer takım oldu. Erciyes Tesisatçılığın kadrosu ise kaptan Mustafa Behlül, Faik Amcaoğlu, Kadri Keleşzaade, Ahmet Damdelen, Mehmet Amcaoğlu ve Rıfat Aksaç’tan oluşan Erciyes Tesisatçılık Finale çıkan son takım oldu.

    İki ay boyunca grup maçları ile başlayan ve Para ödüllü turnuvaya Profesyonel isimlerin de katılması ile çekişmeli maçlar yaşandı. Carlsberg Yaz Darts Ligi’nde Finale Çıkan takımlar ise, Cemal Gingi’nin Kaptanlığını yaptığı KKTC Fenerbahçeliler Derneği olurken rakibi ise Mustafa Behlül’ün kaptanlığını yaptığı Erciyes Tesisatçılık  takımı oldu. 
    
    Arden Gıda’nın Sponsorluğunda Düzenlenen ve Para Ödüllü Olan Carlsberg Yaz Darts Liginde Ödüller ise;
Şampiyon Gelen Takıma    8,000TL
İkinci Gelen Takıma     5,000TL ve
Üçüncü Gelen Takıma     3,000TL Para Ödülü ve Kupa ve Madalya verilecektir. 

Tahsin Özler, Kıbrıs Cumhuriyeti U-19 milli takımına davet edildi Tahsin Özler, Kıbrıs Cumhuriyeti U-19 milli takımına davet edildi


30 Ekim 2023 (Pazartesi) Günü saat 19:30’da başlayacak olan Üçüncülük Maçı Ardından Final Maçı Oynanacaktır.

Üçüncülük Eşleşmesi : Mesarya Lions – Yönlüer Lastik Servisi (19:30)

Final Maçı Eşleşmesi : KKTC Fenerbahçeliler Derneği – Erciyes Tesisatçılık (21:00)

    Turnuva’da En az Ok’ta Bitiren, En Çok sayı Atan, En Çok Sayıdan Bitiren ve Göbek Finiş Yapan Dartçıya da Kupa verilecektir. Turnuva Genelinde;

    En Yüksek Sayı Atanlar: 
•    Salım ÖZEREM 4x180
•    Hasan BOZBEYLİ 4x180
•    Selahattin TOK 3x180
•    Mustafa BEHLÜL 3x180
•    Ahmet DAMDELEN 2x180
•    Caner BOZBEYLİ 2x180

    En Az Ok’ta Bitirenler  :  
•    Cemal Gingi 13 Ok

En Yüksek Sayıdan Bitiren Salım ÖZEREM 158 Sayıdan Finiş yaparak ödülün sahibi olma yolunda büyük avantaj 
yakaladı. 

    Turnuva Öncesi aramızdan ayrılan uzun süre Kıbrıs’ta Darts oynayan İngiliz Dartsçı John Swayne Göbek Finiş Ödülü için Hüseyin ÇOBAN 150 Sayı’dan bitirerek Turnuva’nın en iyileri arasında üstünlüklerini korudular.

Editör: North Cyprus Admin