Arden Gıda Sponsorluğunda ikincisi düzenlenen, Calrsberg KKTC Fenerbahçeliler Derneği 5’li Takımsal Yaz Darts Ligi dün akşam oynanan ve canlı yayında gösterilen 3’ncülük ve Final Maçları ile tamamlandı.
Üçüncülük Maçında karşılaşan Yönlüer Lastik Servisi ile Mesarya Lions arasındaki müsabakada, Mesarya Lions güçlü rakibi karşısında 13-11 galip gelerek Carlsberg KKTC Fenerbahçeliler Derneği Darts Yaz Liginin Üçüncüsü gelerek 3,000TL’lik ödülünü, Madalyalarını ve kupasını KKTC Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mertcan Şoföroğlu'ndan aldı.

Final Maçı’nda; B grubunu Birinci olarak tamamlayan, çeyrek final ve yarı finallerde rakiplerini farklı oyunla geçen Yönlüer Lastik Servisi, KKTC Fenerbahçeliler Derneğiike karşılaştı ve karşılaşmadan13-9 galibiyetle ayrılarak Carlsberg KKTC Fenerbahçeliler Derneği Darts Yaz Ligi'ni Şampiyon tamamladı.

KTSYD TSYD’yi ziyaret etti KTSYD TSYD’yi ziyaret etti

Lig’in İkincilik ödülü olan 5,000TL’lik ödülünü, Madalyaları ve kupasını, KKTC Fenerbahçeliler Derneği Takım Kaptanı Cemal Gingi’ye, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Gülmez takdim ederken, Lig Şampiyonu olan Erciyes Tesisatçılık'ın Takım Kaptanı Mustafa Behlül'e 8000TL'lik şampiyonluk ödülünün yanı sıra şampiyonluk kupası ve madslyalarını KKTC Fenerbahçeliler Dernek Başkanı Toykan Özdamar takdim etti.

Finallerin Sonuçları :
Üçüncülük Maçı :
Yönlüer Lastik Servisi - Mesarya Lions : 11-13

Final Maçı :
Erciyes Tesisatçılık - KKTC Fenerbahçeliler Derneği : 13-9

Lig Sıralaması:
1. ERCİYES TESİSATÇILIK
2. KKTC FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ
3. MESARYA LİONS
4. YÖNLÜER LASTİK SERVİSİ

Kısa bir süre önce aramızdan ayrılan, Kıbrıs'ta yıllarca yaşamış rahmetli John Swayne için Turnuva yan ödüllerine eklenenen John Swayne Bull Eye Finisher (Göbek Finiş) ödülünü Hüseyin Çoban'a John Swayne'nin eşi Maureen Swayne tarafından verildi.
Geceye katkılarından dolayı Maureen Swayne'e Teşekkür plaketini KKTC Fenerbahçeliler Derneği Darts'tan Sorumlu Yöneticimiz Orçun Bayram verirken, Duygu dolu anlar yaşandı.

Lig süresince, Salım Özerem ve Hasan Bozbeyli 4 kez 180 atarak en yüksek sayı atan Dartçılar oldular ve turnuvanın yan ödülü olan En Yüksek Sayıda Finish ödüllerini KKTC Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa Dereboylu ve Orçun Bayram'dan aldılar.

​KKTC Fenerbahçeliler Derneği Oyuncusu Salım Özeren 158 sayı ile bitirerek Lig süresince en yüksek sayıdan oyunu bitiren Dartscı olarak Ligin En Yüksek Sayıdan Bitiren Oyuncu Ödülünü Dernek Yöneticimiz Evrim Kamalı'dan aldı.

KKTC Fenerbahçeliler Derneği Takımının Kaptanı Cemal Gingi, 501’den başlayan tek maçlık leg olarak oynanan ligde 13 ok ile Lig süresince en az ok’ta Finish yapan Dartscı olarak Ligin En Az Ok’ta Bitiren Oyuncu Ödülünü Yöneticimiz Mustafa Dereboylu'nun elinden aldı.