21 bin ton ithal et Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) tarafından teslim alınırken, ikinci parti donmuş ithal kuzu etinin 20 ton olarak gelecek hafta ülkeye geleceği öğrenildi. 

Ülkeye getirilen birinci parti ithal etlerin soğuk hava depolarında uygun koşullarda muhafaza edildiği, Veteriner Dairesi'nin gelen etlerden gerekli numuneleri analiz için aldığı belirtilmişti.  Henüz analiz sonuçları ile ilgili açıklamada bulunulmadı. 

Ancak, gelen etlerin siparişli olduğu ve analizlerin ardından marketlere dağıtıma başlanacağı belirtilirken, 20 ton daha ithal donmuş kuzu etinin haftaya çarşamba günü ülkeye getirileceği öğrenildi. 
Bayram öncesinde, gelecek donmuş ithal etlerin marketlere dağıtılmış olması bekleniyor.

ETLER SİPARİŞ ÜZERİNE GETİRİLİYOR

Lefke'de trafik kazalarına dikkat çekmek için eylem düzenleniyor Lefke'de trafik kazalarına dikkat çekmek için eylem düzenleniyor

İthal edilen kuzu budu satışı yapmak isteyen marketlerin Toprak Ürünleri Kurumu’na (TÜK) başvuru yapması çağrısında bulunulmuştu. TÜK’ten yapılan duyuruda, “Kurumumuz, ithal edeceği Donmuş Kuzu But’ u etinin satışını planlamakta olup, satış yapmak isteyen ve etin muhafazası için gerekli olan -18 derecede buzluğu olan marketlerin, Kurumumuza müracaat etmeleri arz  olunur” denilmişti.

Editör: North Cyprus UK Yönetici2