Gönüllü hayvanseverlerin oluşturduğu Altın Patiler Derneği, evcil hayvanların kısırlaştırılması konusunda önemli bir çağrıda bulunuyor. Dernek, özellikle "Bir Kez Anne Olsun" düşüncesinin ne kadar sorunlu olabileceğine dikkat çekiyor.

Bir kez anne olan bir köpeğin 10 yavru doğurması durumunda, bu 10 yavrunun 10-15 yıl süresince takibini kimin yapacağı sorusu üzerinde duran dernek, her gün karşılaştıkları benzer mesajlara çözüm bulunması gerektiğini vurguluyor. "Fark etmedik", "Çiftleşeceğini düşünmedik" gibi bahanelerle doğum yapan annelerin, kısırlaştırılmadığı takdirde sokaklara veya barınaklara kaç yavru bırakabileceğine dikkat çekiliyor.

“Hellim"in PDO olarak tescilinin iptali için yapılan başvuru reddedildi “Hellim"in PDO olarak tescilinin iptali için yapılan başvuru reddedildi

Altın Patiler Derneği, bu durumu bencilce davranışlar olarak nitelendiriyor ve toplumu bilinçlendirmeye çağırıyor. Dernek, "Bencil olmayın, cahil olmayın. Daha nasıl söyleyebiliriz bilmiyoruz! Kısırlaştırın! Kısırlaştırın! Kısırlaştırın!" çağrısında bulunuyor.

Hayvanseverler ve duyarlı vatandaşlar, Altın Patiler Derneği'nin bu çağrısına destek olmaya davet ediliyor. Evcil hayvan sahiplerine, sorumluluklarını yerine getirerek kısırlaştırma işlemlerini zamanında gerçekleştirmeleri konusunda bilinçlenmeleri çağrısı yapılıyor.

Altın Patiler Derneği, evcil hayvanlar üzerindeki olumsuz etkileri azaltmak ve kontrol altına almak adına bu önemli konuda toplumsal farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Editör: North Cyprus Yonetici