Ulusal Birlik Partisi (UBP) Grup Başkanvekili, Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Ahmet Savaşan yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı.

Savaşan mesajında, 2024 yılının ekonomik zorluklar bakımından daha rahat geçmesi için gereken adımların kararlılıkla atılacağını ifade ederek, “Süreceği öngörülen enflasyon ortamında KKTC halkının gelirlerini artırmak, dar gelirlilerimizi korumak için ne gerekirse yapmak kararlılığımız devam edecektir” dedi.

Ahmet Savaşan’ın mesajı şöyle:

“2023 yılını, acı olayları ve yüzümüzü güldüren gelişmelerle birlikte geride bıraktık. Yeni bir yıla başladığımız bugün, acılarımızın dinmesini, gülüşlerimizin artmasını dilemekten başka çaremiz yok. Her yeni başlangıç yeni umutlar demektir ve biz de yaşama devam etme gücünü, bu yeni umutlara sarılmakta buluyoruz.

2023 yılı ne yazık ki, büyük ve unutulmayacak acılara neden oldu. Şubat ayında Türkiye’de yaşanan büyük deprem ve bu depremde şampiyon sporcularımızı da yitirmiş olmamız derin yaralar açan bir travma olarak hayatımızdaki yerini uzun yıllar koruyacaktır. Bölgemizde yaşanan savaşların yol açtığı acıları unutmak da mümkün değildir. Gazze’de devam eden savaşta İsrail ordusunun özellikle çocuklara yönelik vahşi saldırıları yüreğimizi dağlamıştır. Bu savaşın 2024 yılında da devam edeceğinin büyük bir umursamazlıkla tekrar edilmesi ise dehşet vericidir.

2023 yılında çeşitli ekonomik sorunlar da yaşamış olsak bile gerek devlet gerekse kişisel olarak aldığımız önlemlerle bu sorunların etkisini azaltmak mümkün olabilmiştir ama yitirilen canları geri getirmek mümkün değildir. 2023 yılı tarihe, şampiyon meleklerimizi yitirdiğimiz ve korkunç Gazze savaşının başladığı yıl olarak geçecektir.

2024 yılında beklentimiz, bütün savaşların sona ermesi, Gazze’deki savaşın geçici olarak bile olsa durdurulması ve Filistin sorununa barışçıl yöntemlerle bir çözüm bulunmasıdır. Şampiyon meleklerimiz için adalet aramaya ve İsias davasını takip etmeye devam edeceğiz. KKTC’de özellikle okullarımızda gereken önlemleri almak ve depreme hazırlıklı olmak şampiyon meleklerimize karşı yükümlendiğimiz en büyük sorumluluktur. Onları koruyamadık ama geride bıraktıkları arkadaşlarını korumak için üstümüze düşen her şeyi yapmak boynumuzun borcudur.

2024 yılının ekonomik zorluklar bakımından daha rahat geçmesi en büyük dileğimdir.  Süreceği öngörülen enflasyon ortamında KKTC halkının gelirlerini artırmak, dar gelirlilerimizi korumak için ne gerekirse yapmak kararlılığımız devam edecektir.

Halkımızın ve tüm insanların yeni yılını bu duygu ve düşüncelerle kutlar; 2024 yılının daha az acı, daha çok yüz güldüren gelişmelerle dolu geçmesini dilerim.”