Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Dün uzun süre önce inşaata başlanan ancak daha sonra faaliyetlerin durduğu bir arazide felaketin kıyısından döndük.” dedi.

Ahmet Ulaş, 26 Eylül salı günü bir etkinlikle anılacak Ahmet Ulaş, 26 Eylül salı günü bir etkinlikle anılacak

Şenkul, paylaşımında “6 yaşındaki bir çocuğumuz zamanla emniyet önlemleri bozulan inşaat alanına giriyor ve bir şekilde etrafındaki koruma panosu sökülen su dolu asansör boşluğuna düşüyor. Şükürler olsun ki o esnada bölgeden geçen bir Pakistanlı kardeşimiz tarafından yavrumuz kurtarılıyor.” ifadelerin yer verdi.

İşte o paylaşım şöyle:.

İyi akşamlar Girne,

Dün uzun süre önce inşaata başlanan ancak daha sonra faliyetlerin durduğu bir arazide felaketin kıyısından döndük.

6 yaşındaki bir çocuğumuz zamanla emniyet önlemleri bozulan inşaat alanına giriyor ve bir şekilde etrafındaki koruma panosu sökülen su dolu asansör boşluğuna düşüyor.

Şükürler olsun ki o esnada bölgeden geçen bir Pakistanlı kardeşimiz tarafından yavrumuz kurtarılıyor.

Her zaman bu kadar şanslı olamayabileceğimiz gerçeğinden hareketle, idare olarak kontrolünü bir süre önce başlattığımız faal ve yarım inşaatların dış güvenlik eksikliklerini sorumlu kişilere bildirip gerekenin yapılması için 1 hafta süre vereceğiz.

Dün akşam felaketin kıyısından döndüğümüz inşaatın sahibinin yaşadığı korku ve vicdan azabını yaşamak istemeyen tüm inşaat sahiplerinin kısa sürede eksikliklerini gidereceklerini düşünüyoruz.

Buna ek olarak yaşadığınız bölgede etrafı tamamı ile panolarla kapatılmayan inşaatları Alo 185 hattına veya kent güvenlik birimine bildirmenizi istiyoruz.

Yarın keşke dememek için bugün gereken önlemleri almak zorundayız…