7 Kasım 2023 Salı hava durumu 7 Kasım 2023 Salı hava durumu

Girne-Değirmenlik Anayolu, Lefkoşa ve Lefkoşa-Girne Anayolu’nda, dün ve bu sabah 3 ayrı kaza meydana geldi. Kazalarda 5 kişi yaralandı, 2 sürücü alkollü çıktı.

Polis Basın Subaylığı’nda verilen bilgiye göre, dün saat 17:30 sıralarında, Girne-Değirmenlik Anayolu’nun 4-5’inci kilometreleri arasında, Türkiye Büşra AŞÇIOĞLU (K-25) 84 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki PB 155 plakalı salon araç ile Girne istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sol kısmındaki bankete düşmüş ve tekrar yola girdikten sonra yolun sağ kısmında bulunan çelik bariyerlere de çarpmıştır. Çapmanın etkisiyle savrulan PB 155 plakalı araç, karşı istikametten gelmekte olan Kadir TARIM (E-53) yönetimindeki SK 664 plakalı van aracın ön kısmına da çarpıp durmuştur. Kaza sonucu yaraalanan olmadı. Soruşturm devam etmektedir.

Bugün saat 01:00 sıralarında, Lefkoşa’da Şehit Mustafa Ahmet Ruso Caddesi üzerinde, Ömer ALKAN (E-32) yönetimindeki US 955 plakalı salon araç ile kuzey istikametine doğru seyrettiği sırada Çangar Çemberine geldiğinde, sağdan gelen araçlara öncelik hakkı vermeden dikkatsizce çembere giriş yapması sonucu, o esnada 158 miligram alkollü içki tesiri altında yönetimindeki MJ 126 plakalı salon araç ile çemberi dönmekte olan Mehmetcan BUĞDAYCI (E-24)’nın önünü tıkaması sonucu çarpışmışlardır.

Kaza sonucu yaralanan Ömer ALKAN, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından Acil Serviste müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Bu kez saat 01:45 sıralarında, Lefkoşa-Girne Anayolu’nun 9-10’uncu kilometreleri arasında, Baver SERTKAYA (E-19) yönetimindeki EU 770 plakalı araç ile Girne istikametine doğru seyrettiği sırada sağa meyilli viraja geldiğinde, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun orta kısmındaki çelik bariyerlere çarptıktan sonra, savrularak yolun solundaki çelik bariyerlere de çarpmış ve 2 metre derinliğindeki su kanalı içerisine düşüp sol yan kısmı üzerinde durmuştur. Kaza sonucu yaralanan araç sürücüsü ve yolcular Mehmet ÖLMEZ, Hamit AYDIN ve Emin ASLAN kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin ardından müşahede altına alındılar. Soruşturma devam etmektedir.