Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı, 2023-2024 eğitim yılında, 20 öğrenciye eğitim bursu verecek.

KTSYD İlim Üniversitesi İle İş Birliği Protokolü İmzalandı KTSYD İlim Üniversitesi İle İş Birliği Protokolü İmzalandı

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı, bu amaçla Creditwest Bank ile protokol imzaladı. Creditwest Bank Genel Müdürlüğü’nde yer alan toplantıda, protokol ile ilgili Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Umure Örs ve Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer konuşma yaptı.

KTEV Mütevelli Heyeti Başkanı Umure Örs, vakfa her yıl destek olan bankaya teşekkür ederek, Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı olarak eğitimde eşitliğe çok önem verdiklerini kaydetti. Örs, başarılı öğrenciler yanında ekonomik sıkıntı yaşayan öğrenciler ile devlet okullarına katkı sağladıklarını ifade etti. Örs, vakfın, duyurulan bursların yanı sıra trafik kazası, sağlık sorunu gibi olaylardan ötürü anne veya babasını kaybeden öğrencilere de desteğinin olduğunu dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı aracılığı ile devlet okullarından gelen talepleri de değerlendirdiklerini söyleyen Örs, bu bağışların kurum, kuruluşlar ve kişilerin desteği ile KTEV’in özkaynakları sayesinde gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Banka genel müdürü Mazher Zaheer de, Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı ile ihtiyaçlı ve başarılı öğrencilere burs sağlamak için işbirliği yaptıklarını belirtti. Zaheer, eğitime yapılan yatırımın, insan ve topluma yapılan en güzel yatırım olduğunu belirtti.