Polis memuru Zalihe Karagil, mahkemede olguları aktardı. Polis, zanlının dün saat 11.00 raddelerinde, kullanımında bulunan JE 331 plakalı araç içerisinde, Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde seyir halinde bulunduğu sırada, ayrılmak istediği gerekçesi ile aralarında çıkan sözlü tartışmaya müteakip, konu aracın ön yolcu koltuğunda yolcu olarak bulunan 18 yaşındaki eski sevgilisi S.B.’yi ciddi şekilde darbettiğini söyledi.

Polis, zanlının aynı tarihte Girne’de umumi bir yer olan Said Terzioğlu Sokak üzerinde S.B.’ye ait cep telefonunu kasten ve kanunsuz olarak yere atıp kırmak suretiyle hasara uğrattığını söyledi.

GENÇ KIZ DOKTORDAN RAPOR TEMİN ETTİ

Polis, aynı gün müştekinin Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ne götürülerek sol yanağında yaygın ekimotik alanın ve burnunda hassasiyet ve kızarıklığın olduğu yönünde doktor raporu temin edildiğini belirtti.

Yarın yer yer sağanak yağmur bekleniyor Yarın yer yer sağanak yağmur bekleniyor

Polis, zanlının aynı gün tutuklandığını, ifadesinde suçlarını kabul ettiğini belirtti. Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 20 bin TL nakit teminat yatırması, iki kefilin 250’er bin TL kefalet senedi imzalaması, yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir gün ıspat-ı vücut yapması şartlarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Editör: North Cyprus UK Yönetici2