Polis Genel Müdürlüğü ihtiyaç kapsamında açılan münhal gereği kadroya alınan 132 Polis Memuru aday adayının bugün itibariyle Polis Okulu Müdürlüğü’nde temel eğitimlerine başladığını duyurdu.

22 Şubat İzci Düşünce Günü etkinliklerle kutlanacak 22 Şubat İzci Düşünce Günü etkinliklerle kutlanacak

PGM'den yapılan açıklama şu şekilde:

“Polis Örgütünün ihtiyaçları kapsamında, açılan münhal gereği Polis Genel Müdürlüğü kadrosuna alınan 132 Polis Memuru aday adayı bugün itibariyle Polis Okulu Müdürlüğü’nde temel eğitimlerine başladı. Eğitimlerin ilk gününde Polis Okulu Müdürlüğü’nü ziyaret eden Polis Genel Müdürü (PGM) Kasım KUNİ, öğrencilere hitap etti. PGM KUNİ, polislik mesleğinin onurlu ve şerefli bir meslek olduğunu, halka hizmet ederken de bu görev ve sorumluluk bilinci ile hareket etmeleri gerektiğine vurgu yaparak, yeni polis aday adaylarının Devlete ve Polis Teşkilatına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Dört ay sürecek Temel Eğitim kapsamında, Polis Okulu Müdürlüğü'nde teorik ve uygulamalı eğitime tabi tutulacak olan Polis aday adayları, temel eğitimlerinin tamamlanmasının ardından Polis Örgütü kadrosuna dahil olacaklar.”

Editör: North Cyprus Yonetici