TÜRKİYE’DE YENİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

TÜRKİYE’DE YENİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hiçbir musibetin bizim gücümüzden büyük olmadığı inancıyla Kovid 19 ile mücadelemizi milletimizle birlikte kararlılıkla sürdürüyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hayatın tüm alanlarını kapsayan tedbirlerle hastalık zincirinin bir an önce kırılmasını sağlamayı amaçlıyoruz." dedi.

Erdoğan, "Tüm bu tedbirleri titizlikle uyguladığımızda inşallah en kısa sürede bu meselenin üstesinden gelebileceğimizi görüyoruz." ifadesinde bulundu.

Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan şu tedbirleri açıkladı:

"Şehirlerarası seyahatler bundan böyle valilik iznine bağlanmıştır. Yurt dışı uçuşlar tamamen sona erdirilmiştir. Askerlerimiz 14 gün karantina kuralına uygun şekilde celp ve terhis uygulamasına tabi tutulacaktır. Kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışma sistemine geçilecektir. Tüm illerde valiliklerin başkanlığında pandemi kurulu oluşturularak alınan tedbirlerin takibi yapılacak, gerektiğinde o şehre mahsus ilave tedbirler de yine buradan kararlaştırılacaktır. Tedbirler 30 büyükşehrimizin tamamında titizlikle uygulamaya geçmiştir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Piknik alanları, ormanlar, ören yerleri gibi alanlar hafta sonu kapalı olacak, hafta içi de buralarda toplu olarak bir arada bulunulmayacak. Türkiye bu hastalığı yenebilecek güce ve imkana, milletimiz de alınan tedbirleri hassasiyetle uygulayacak dirayete sahiptir. Toplu taşıma araçlarında seyrek oturma düzeni uygulanacaktır." Açıklamasında da bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER