Salamis Bay Conti Otel'den yenilik üstüne yenilik

"Mağusa'nın turizm şehri olmasını arzuluyoruz"

Salamis Bay Conti Otel'den yenilik üstüne yenilik

Özel Haber

.Salamis Bay Conti Otel sürekli yenilenerek, müşterilerine daha konforlu, daha eğlenceli, daha mutlu bir tatil yaşatmak için çalışıyor. Aralık ayı içerisinde mutfağında da yeniliklere girecek otel, farklı sunumlar ve tatlarla, müşterilerinin aklından çıkmayacak gibi görünüyor.

.Salamis Bay Conti Otel sürekli yenilenerek, müşterilerine daha konforlu, daha eğlenceli, daha mutlu bir tatil yaşatmak için çalışıyor. Aralık ayı içerisinde mutfağında da yeniliklere girecek otel, farklı sunumlar ve tatlarla, müşterilerinin aklından çıkmayacak gibi görünüyor.


"Herşey dahil" sistemiyle misafirlerine hesaplı bir tatil yapma imkanı sunan Salamis Bay Conti Otel, özellikle İngiltere pazarına sunulan özel fiyatlarıyla da dikkat çekiyor.  Salamis Bay Conti Otel, aynı zamanda Christmas'ta hazırladığı özel programıyla misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaya hazırlanıyor.

Kuzey Kıbrıs ve Mağusa'nın gözde otellerinden Salamis Bay Conti Otel, sürekli yenilenen yapısıyla, müşterilerini memnun etmek için çalışırken, "herşey dahil" sistemiyle de daha hesaplı bir tatilin garantisini veriyor. Özellikle İngiltere pazarına sunulan özel fiyatlarla adından söz ettiren Otel, Christmas'ta da misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmaya hazırlanıyor. Salamis Bay Conti Otel Satış Pazarlama Müdürü Süleyman Kansu, North Cyprus UK'e konuşarak 2011 sezonunu değerlendirdi. Aynı zamanda otelde gerçekleştirdikleri yeniliklerden de söz eden Kansu, müşterilerini en iyi hizmetle buluşturma arzusunda olduklarını ifade etti.

2012'de yeni mutfak ve yeni tatlar...

Salamis Bay Conti Otel Satış ve Pazarlama Müdürü Süleyman Kansu, bu yıl öncelikle, müşteri portfoyunu, 5 yıldızlı bir otel konseptiyle, en iyi hizmetle buluşturmak için gerekli düzenlemeleri başlattıklarını söyledi. Kansu, "Hizmetin, öncelikli olarak önemli olduğunun farkındayız, özellikle sunum ve tat olayı için yeni bir mutfak ve yeni bir şov şeklinde düzenlemelerimizi gerçekleştireceğiz. Bu konuda gerekli girişimleri yaptık. Aralık ayının ortalarına doğru bu anlamda yeniliğe gireceğiz" dedi.

Teknolojiyi yakalamak için çalışıyoruz

Otelin, teknolojinin getirdiği rahatlık ve faydanın gerisinde kalmaması için gerekli yatırımlarının sürdüğüne de değinen Kansu, telefon santrali, kapı kilitleri ve bunun yanında villa odaların yenilenmesi gibi yatırımlara öncelik verdiklerini kaydetti. Kansu, 2011 yılı içerisinde otel lobisi ve diğer odaların yenilendiğini de hatırlatarak, yapılan yeniliklerle paralel olarak geçtiğimiz sezon, misafir memnuniyeti açısından ve doluluk oranının da göstergesiyle hedeflerine ulaştıklarını anlattı. Kansu, "Önümüzdeki yıllara daha iyi bir gözle bakıyoruz. Bununla birlikte yenilik yapmak için hiç bir masraftan kaçınmıyoruz" dedi.

İstihdama önem verdik

Misafirlerin otellerinden memnun olması için personel ve istihdamın öneminin bilincinde olduklarını ifade eden Kansu, geçtiğimiz sezon, personel değerlendirme anketleriyle de çekirdek kadrolarını oluşturduklarını söyledi. Kış aylarında gerekli istihdamın üzerinde bir istihdamla önümüzdeki yaz sezonuna hazırlandıklarında değinen Kansu, "Yaz sezonunda bunun bize misafir memnuniyeti olarak geri döneceğinin farkındayız" diye konuştu.

Süprizlerle dolu Christmas

Bu yıl ilk defa Salamis Bay Conti Hotel olarak, Christmas ile ilgili çok geniş çapta bir program hazırladıklarını ifade eden Kansu, "Christmas'ta hiçbir masraftan kaçınmadık. Bu dönemi otelimizde geçirecek olan misafirlerimizin buradan mutlu ve memnun bir şekilde ayrılacağına ve bir şekilde  hem otelimiz hem de ülkemiz tanıtımında rol oynayacağına inanıyoruz" dedi. Kansu, canlı müziklerden, tarihi yer ziyaretlerine, çeşitli oyunlardan, görsel şovlara ve bir birinden lezzetli yemeklere kadar her detayın düşünüldüğünü anlattı.

"Mağusa'nın turizm şehri olmasını arzuluyoruz"

North Cyprus UK'e açıklamada bulunan Kansu, "Burada insanların koskoca bir yıl içerisinde kendilerine ayırdıklarını tatil süreçlerini mutlu geçirmelerini istiyoruz. Biz, misafirlerimizin bizden beklentileri olduğunu biliyoruz. Gerek personelimiz, gerekse bizler, misafirlerimize en iyiyi sunmak arzusundayız." dedi. Ancak, yalnızca otel içerisindeki çalışmaların bunun için yeterli olmadığına da vurgu yapan Kansu, Salamis Bay Conti Otel ve çevresinin, tarihi yerler ve Mağusa'nın turizm şehri olmasını ve turizm şehrine yaraşır olmasını arzuladıklarını ifade etti. Aynı zamanda, Mağusa Surlariçi gibi tarihi bir mekanın da yaşanır ve görülebilir bir hale gelmesini istediklerini belirtti.

Tarihi yapılar kullanıma açılmalı

Kansu, Mağusa'nın denizle öpüşen bir şehir olmasına karşın, misafirlerin otel dışında eğlenip, yemek yiyecekleri, denize yakın mekanların yetersizliğinden bahsederek, bu konudaki çalışmaların hayata geçirilmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Kansu, özellikle tarihsel yapıların kendi haline terkedilmemesi gerektiğini işaret edip, işlevsel olarak turizme kazandırılmasının şart olduğunu söyledi.

İngiltere'ye özel "Herşey dahil" fiyatları

Gazetemize konuşan ve geçtiğimiz sezon hakkında değerlendirmelerde de bulunan Kansu, "Herşey dahil" sistemiyle, bu yıl çok farklı ülkelerden turisti, otellerinde misafir etmenin gururunu yaşadıklarını ifade etti. Kansu, İran, Azerbaycan, Polonya, İtalya, Slovenya, Türkiye ve İngiltere'yle birlikte, çok çeşitli ülkelerden misafirlerini otellerinde ağırlama fırsatı bulduklarını kaydetti. "Geçtiğimiz sezon uçak fiyatlarının pahalı olması İngiltere'den gelenlerin ilgisini azalttı. Dolayısıyle hem ülkeye hem de otelimize rahat gelemediler. Biz, geçtiğimiz yıl yaşanan sıkıntılardan dolayı İngiltere pazarına çok çok uygun fiyatlara herşey dahil sistemini açtık. İngiltere'deki halkımız, oradaki tur operatörleriyle veya mail adresimizden bize ulaşarak özel fiyatları alabilirler." dedi.

Salamis Bay Conti Resort Hotel

Tel: +90 392 3788201-8 - +90 392 3788209

 www.salamisbayconti.com

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2011, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER