Kuzey Kıbrıs'ta İngiliz Pazarları...

İngilizler KKTC'de pazar kurdu

Kuzey Kıbrıs'ta İngiliz Pazarları...

***Avrupa'da yaygın olan pazar kültürü, yabancı uyruklu vatandaşların gün geçtikçe arttığı Kuzey Kıbrıs'ta hızla yayılıyor. Yabancı vatandaşların ağırlık olarak rağbet gösterdiği bu İngiliz pazarlarına yerli halk da yavaş yavaş alışmaya başlıyor.

Avrupalıların alışkın olduğu İngiliz Pazar Kültürü Kuzey Kıbrıs'ta da hızla yayılıyor. İkinci el eşyalardan, kitaplara, İngilizlerin ev yapımı tatlı ve yiyeceklerden, antikalara, DVD'lerden, çiçeklere birçok ürünün satışa sunulduğu bu pazarlar özellikle Kuzey Kıbrıs'ta yaşayan İngiliz vatandaşları tarafından yoğun ilgi görürken, Kıbrıslılar da   yavaş yavaş bu kültüre alışmaya başlıyor. İngilizlerin yoğun olarak yaşadığı Lapta bölgesinde, Şato Lambusa'nın bahçesinde her cumartesi kurulan bu pazarlardan birine bir ziyaret gerçekleştirdik. Burada yoğunluğu yabancı uyruklu vatandaşların kurduğu standlar dikkat çekerken, birbirinden ilginç eşyalar da uygun fiyatlara satışa sunuluyor. Sosyal bir ortamın yaratıldığı bu pazarlarda, aynı zamanda farklı kültürlerin buluşması yaşanıyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2012, 00:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nilay yazgın
Nilay yazgın - 2 yıl Önce

Merhaba. Devam ediyormu bilmem ama ikinci el eşyalar hep ilgimi çekmistir umatım devam eder. Ediyormu bana dönecek birisi olursa sevinirim. Selamlar.

İpek Demir
İpek Demir - 1 yıl Önce

Hala devam ediyor mu acabs

Yavuz sonyürek
Yavuz sonyürek - 8 ay Önce

Ben çok gidip görmek istiyorum nezaman nerede olacagını her ay güncellemelerini isterdim

SIRADAKİ HABER