ÇAĞINER: “20 BİN TURİZM EMEKÇİSİNİN KALBİ KIRILIYOR”

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner, son zamanlarda turizm sektörü için yazılanların patrondan çok 20 bin turizm emekçisinin kalbini kırdığı uyarısında bulundu.

ÇAĞINER: “20 BİN TURİZM EMEKÇİSİNİN KALBİ KIRILIYOR”

North Cyprus UK

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner, iki gündür turizm sektörü olarak işitmedikleri laf kalmadığını belirterek yazılanların 20 bin turizm emekçisinin kalbini kırdığını söyledi.

Çağıner’in paylaşımı şöyle:

“Turizm ile çocuk yaşta tanıştım; her yıl yazda Acapulco’ya gider orda ne iş verirlerse bir çocuk olarak yapmaya çalışırdım. Hep çalışanın yanında büyüdüm, bazen yasak olduğu için gizli çalışanların oynadığı adını bilmediğim kağıt oyunun gözetmenliğini yaptım diğer gün lojman olmadığı İçin hep birlikte çadırda uyuduk. Hayatımın en güzel zamanlarıydı. Gün bugün bir iş adamı olarak imkanlarım doğrultusunda çalışanımın yanında olmaya çalıştım, bilerek haklarını yemedim. Yemişsem de önce Allah dan sonra emekçilerimden af diliyorum. İki gündür sektör olarak işitmediğimiz laf kalmadı. Herkes sanıyor ki oteller bir gemi ve bir çalışanı var o da patronun kendisi ama değil insan emeği yoğun bir iş otelcilik ve turizm üstüne üstlük sadece fabrikada da ki emekçi gibi güç kuvvet de yetmez kalbinizi ruhunuzu katmanız da gerekiyor. İşte bu yazılan çizilenler patrondan çok 20 bin turizm emekçisinin kalbini kırıyor. Sadece bilginiz olsun istedim.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER